Jak otworzyć własny salon strzyżenia psów?

salon dla psów

Założenie salonu fryzjerskiego dla zwierząt obecnie jest bardzo dobrym pomysłem na biznes. Przybywa osób, które o wygląd swoich czworonogów chcą odpowiednio dbać, a co za tym idzie coraz częściej poszukuje się takich punktów. Otwarcie takiego zakładu może jednak nie być takie proste jakby się nam mogło to wydawać.

Grommer, czyli fryzjer dla psa – co trzeba wiedzieć

PiesekPierwszą rzeczą według portalu dla miłośników psów www.krainapsa.pl z jaką należy się liczyć jest to, że żeby móc zostać groomerem, czyli psim fryzjerem należy ukończyć specjalny kurs lub też zdobyć tytuł mistrza lub czeladnika w izbie rzemieślniczej. Należy sobie zdawać sprawę z tego, że o takie kursy nie jest aż tak łatwo, ponieważ w Polsce to nadal nie jest zbyt popularny zawód. Dodatkowo konieczne jest także odbycie odpowiedniej praktyki i tu pojawia się prawdziwy problem. Profesjonalni groomerzy niechętnie przyjmują uczniów. Wynika to z kilku rzeczy. Po pierwsze uczeń na praktyce zawsze utrudnia niejako prace, po drugie przyjęcie kogoś na praktyce i przyuczenie go do zawodu to w rzeczywistości stworzenie sobie konkurencji. Z racji czego groomerzy zwykle niechętnie biorą kogoś na ucznia, jeżeli już znajdzie się jakiś chętny zwykle stawia on żądanie by zadeklarować, że jeśli podejmiemy się założenie zakłady fryzjerskiego dla psów nie zrobimy tego w jego okolicy. W takiej sytuacji zanim zdecydujemy się na kształcenie w tym zawodzie warto zawczasu spróbować nawiązać jakiś kontakt z doświadczonym groomerem i tym samym zapewnić sobie możliwość odbycia stażu.

Salon dla zwierząt – co należy wiedzieć

spa dla psaChcąc rozpocząć działalność w tej branży musimy mieć świadomość tego, że nie każdy się do tego nadaje. I nie chodzi tu tylko o kwalifikacje. Strzyżenie psów to bardzo specyficzne zajęcie, a co za tym idzie ważne są tu nie tylko umiejętności, ale także predyspozycje – uwarunkowane cechami charakteru. Według portalu www.psy.pl Fryzjer dla psa musi przede wszystkim kochać zwierzęta, inaczej współpraca z nimi nie będzie się układać, a to skutkować będzie brakiem klientów. Dodatkowo w tej branży bardzo ważna jest cierpliwość i odpowiednie podejście, które umożliwiają prace nawet z najbardziej niechętnymi „klientami”. Jeżeli czujemy, że jednak to jest zajęcie dla nas pamiętajmy o tym, że psi fryzjer nie zajmuje się tylko strzyżeniem zwierząt, według strony www.salondlapieskow.pl w skład usług świadczonych przez salon dla zwierząt powinny wchodzić takie zabiegi jak:

  • strzyżenie,
  • trymowanie,
  • kąpiele,
  • zabiegi pielęgnacyjne (obcięcie pazurów, rozczesanie kołtunów, czyszczenie uszu i zębów).

Ważny także jest dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Pamiętajmy po tym, że zdarzają się zwierzęta z alergiami i problemami skórnymi, dlatego na stanie powinniśmy mieć różne rodzaje szamponów i innych środków pielęgnacyjnych. Nasza wiedza, umiejętności i predyspozycje wraz z wyborem odpowiednich środków i rozwiązań do naszego salonu to klucz do odniesienia sukcesu w tej branży.

Salon dla zwierząt a kadra pracownicza

PracownicyZakładając salon dla zwierząt na początku zwykle wszystko robimy samodzielnie, tak czeszemy, strzyżemy jak i sprzątamy. Jeżeli jednak uda nam się rozkręcić interes, a nasz zakład zacznie przynosić realne zyski warto pomyśleć o zatrudnieniu dodatkowych pracowników, by samemu móc się skupić na tym co jest dla nas najważniejsze. Biorąc pod uwagę, że procesy rekrutacyjne bywają dość czasochłonne a i prowadzenie spraw kadrowych do łatwych nie należy dobrym rozwiązaniem może być outsourcing pracowniczy. Usługę tego typu zwykle świadczą agencje pracy tymczasowej, a co za tym idzie można tym sposobem nie tylko usprawnić samą rekrutacje, ale także i zniwelować konieczność zajmowania się sprawami kadrowymi. Na stronie www.paretti.pl można znaleźć informację, żeby pamiętać jednak o tym, że zarówno umowa o prace tymczasowa czy leasing pracowniczy, pozwalają nam jedynie na czasowe korzystanie z usług pracownika. Jeżeli po zakończeniu umowy nadal chcemy go zatrzymać musimy już go sami zatrudnić.

Psi salon a kwestie praktyczne – księgowość

księgowośćNie tylko kwestie związane z kwestiami kadrowymi są ważne w przypadku psiego salonu, także i księgowość i to w jaki sposób będzie ona prowadzona jest istotna. Według strony www.bilans13.pl obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem jest zewnętrzne biuro rachunkowe. Zasadniczo popularność tego rozwiązania wynika z tego, że jest to bardzo wygodne. Biura rachunkowe przejmują za nas obsługę firmowej rachunkowości, dzięki czemu mamy pewność, ze nie pojawią się w niej żadne błędy. Pamiętajmy o tym, że poprawnie prowadzona księgowość ułatwia rozliczanie się z urzędem skarbowym, a jest to dość istotna kwestia.

Podsumowanie

Samo otwarcie salonu dla zwierząt nie jest szczególnie skomplikowane. Problem stanowi tak naprawdę pozyskanie klientów i przebicie się w tej branży. Tak ważne dlatego stają się w tym przypadku odpowiednie kwalifikacje jak i predyspozycje, a także wdrążenie odpowiednich rozwiązań.