Po rozbiórce budynku często zostaje nam materiał, który może być ponownie użyty. Jest tak na przykład z cegłą. Już pomijając fakt, że niektóre cegły nadają się do ponownego wmurowania, lub na sprzedaż ze względy na cechy ozdobne. Cegła jest bardzo twardym materiałem, który warto jest wykorzystywać przy następnych pracach. W budownictwie ten materiał zawsze stosuje się kilkukrotnie.
Gdzie użyjemy cegły rozbiórkowej?
Cegła, która powstała po rozbiórce doskonale nadaje się jako materiał pod wszelkie wylewki. Czasami lepiej jest wykorzystać materiał, który był już używany, ponieważ nie trzeba mieszać takiej ilości betonu do wypoziomowania powierzchni. Cegła rozbiórkowa zazwyczaj jest w małych kawałkach, jednak zdarza się, że podczas prac rozbiórkowych uda się wyjąć całe kawałki. Dobrze nadają się do budowy mostków, jako materiał podsypkowy. Tak samo jest podczas robienia na przykład ogrodzenia. Betonując słupki możemy je usztywnić za pomocą cegły. To wystarczy, aby w pełni je ustabilizować. Będą trzymać wymagany poziom. Poza tym cegła rozbiórkowa jest świetna do robienia podjazdów bez użycia betonu. Jeżeli nie stać Cię na zakup cementu oraz piasku lub gotowej masy betonowej, możesz ułożyć taką cegłę na podjeździe. Na pewno jazda będzie wygodniejsza, szczególnie po deszczu lub śniegu. Taką cegłę niejednokrotnie otrzymasz za darmo, ponieważ ludzie chcą się jej pozbyć z placu budowy.
Korzystanie z takich materiałów jest bardzo przedsiębiorcze. Nie musisz płacić dużych pieniędzy za gotowy beton, ponieważ po użyciu podsypki ceglanej potrzebujesz go dużo mniej. Cegła przydaje się na wylewki, zarówno w domu, jak i przed domem. Podsypka znacznie wzmacnia podłoże, a to jest bardzo potrzebne do tego, by podłoga lub podjazd był odporny na ciężar.