Akcesoria dla dużych psów

Posiadanie psa jest marzeniem wielu osób, jednak trzeba być świadomym, że jest to nie tylko przyjemność, ale też duża odpowiedzialność. Miłośnicy psów dzielą się na zagorzałych zwolenników małych piesków kanapowych oraz tych, którzy akceptują tylko duże i masywne zwierzaki. Przed wyborem odpowiedniej rasy dobrze jest przewidzieć wszystkie wady i zalety posiadania psa o danej wielkości, ponieważ będzie to miało duży wpływ na nasze życie przez kilka najbliższych lat.

Polecane smycze dla dużych psów

smycz dla dużego psaChociaż dla właściciela jego ulubieniec wydaje się zawsze miły i dobrze ułożony to trzeba pamiętać, że nie każdy czuje się swobodnie w pobliżu psów, zwłaszcza tych największych. Pomimo tego, że to małe rasy są zazwyczaj bardziej szczekliwe i mają tendencję do podgryzania po kostkach, to z racji małych rozmiarów nie budzą strachu wśród ludzi. Zupełnie inaczej ma się sprawa większych ras, które choćby były najbardziej przyjazne pod słońcem właściwie z automatu będą budzą respekt. Trzeba o tym pamiętać kupując akcesoria dla naszych ulubieńców, ponieważ smycz dla dużego psa powinna być znacznie bardziej solidna, niż w przypadku drobniejszych zwierzaków. Musi ona wytrzymać znacznie mocniejsze szarpnięcia zwłaszcza wtedy, gdy przywiążemy psa do drzewa czy słupka jeśli musimy na chwilę spuścić go z oczu i zostawić bez opieki. W takich sytuacjach zupełnie nie sprawdzą się delikatne smycze tasiemkowe często wykorzystywane przez właścicieli najmniejszych ras. Warto pamiętać też, że nawet solidna smycz skórzana, metalowa czy z grubej liny może nie wytrzymać szarpnięcia masywnego psa, jeśli nie będzie wyposażona w solidne zapięcie i mocowania, do których przypina się naszego psa. Ważne jednak, żeby smycz już na pierwszy rzut oka sprawiała wrażenie solidnie wykonanej, ponieważ daje to komfort psychiczny ludziom, które nie czują się pewnie w towarzystwie psów.

Wybór smyczy dla naszego czworonoga jest jedną z najważniejszych decyzji w zakresie akcesoriów, które musi posiadać każdy właściciel psa domowego. W Polsce wiele osób decyduje się na psy o masywnej posturze, które budzą niepokój u ludzi nieprzyzwyczajonych do obecności dużych psów, dlatego solidnie wykonane smycz spełnia też funkcję prewencyjną, dzięki której osoby postronne czują się bezpieczniej.