Co warto wiedzieć o oklejaniu samochodów?

oklejanie samochodów

Współcześnie istnieje wiele rozwiązań pomagających w prowadzeniu działań marketingowych. Wiele z nich pomimo, iż wydają się być skomplikowane stanowią idealną formę reklamy dla danej firmy. Dzięki temu jej oferta ma możliwość dotarcia do jeszcze większego grona osób, które mogą dowiedzieć się o istnieniu danej firmy. Jedną z takich metod jest oklejanie samochodów. Polega ono na przyklejeniu do powierzchni auta specjalnych folii, które posiadają nadrukowane na nich treści. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie w przypadku prowadzenia wypożyczalni samochodów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, dany samochód sam jest wizytówką danej firmy. Co zatem warto wiedzieć o oklejaniu samochodów?

Różne oblicza folii czyli oklejanie samochodów

Oklejanie samochodów foliąOklejanie samochodów folią ma wiele zastosowań. Dzięki temu można między innymi zmienić całkowity kolor samochodu, nanieść na niego treść reklamową czy przyozdobić poszczególne jego elementy. Daje to możliwość zmiany wyglądu auta bez konieczności korzystania z usług lakiernika samochodowego, co znacznie obniża koszty. Oklejanie samochodów folią jest również bardzo popularną formą reklamy. Wiele firm wyposażonych w samochody dostawcze okleja je, po to aby wyróżniały się spośród innych i pełniły rolę mobilnej reklamy. Dzięki temu poruszając się po danej miejscowości niosą za sobą informację o swojej firmie, dzięki czemu zwiększają grono potencjalnych klientów.

Wykonywanie nadruków na samochody – druki wielkoformatowe

Druk na foliiJeżeli zdecydujemy się na oklejenie samochodu folią, musimy wiedzieć dokąd się udać aby przygotować taką folię. Miejscem w którym wykonuje się nadruki na foliach są drukarnie. To właśnie tam po zaznajomieniu się z ofertą możemy złożyć zamówienie. Druk na folii odbywa się przy użyciu najnowocześniejszych technik drukarskich, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wysokiej jakości produktu, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Na portalu www.signs.pl można znaleźć informację, że przed złożeniem zamówienia powinniśmy dokładnie określić rodzaj i rozmiar folii a także naniesioną na nią treść. Druk wielkoformatowy umożliwia wykonanie dowolnego rozmiaru folii, tak by jak najdokładniej pasowała na samochód. Dzięki temu uzyskamy estetycznie oklejony samochód.

Tanie rozwiązanie czyli folie monomeryczne

folia monomerycznaProwadząc własną firmę, wiele osób zastanawia się w jaki sposób wykonać oklejenie na samochody, tak aby było ono trwałe i dobrze widoczne. W tym przypadku dobrym pomysłem okaże się folia monomeryczna. Jest to podstawowy rodzaj folii samoprzylepnej, mający swe zastosowanie w tradycyjnej reklamie zewnętrznej i wewnętrznej. Dużym atutem takiej folii jest fakt, że jest ona najtańsza i idealnie sprawdzi się w przypadku płaskich powierzchni w tym także na samochodach. Należy jednak pamiętać, że wybór folii monomerycznej jest przede wszystkim uzależniony od planowanego czasu ekspozycji danej reklamy. Nadruk na takiej folii wykonywany jest przy pomocy druku wielkoformatowego, metodą druku solwentowego. Dzięki temu taka folia monomeryczna idealnie sprawdzi się między innymi:

  • jako oklejenie samochodu,
  • witryn sklepowych,
  • niewielkich wlepek.

Decydując się na wybór takiego właśnie rozwiązania, dzięki odpowiedniemu dopasowaniu wszystkich opisanych powyżej parametrów, będziemy mogli cieszyć się trwałą reklamą.

Odpowiedni stopień przeźroczystości – folie one way vision

folie one way visionW przypadku gdy oklejając daną powierzchnię chcemy aby zachowała ona swoją przeźroczystość i nie zabierała całkowicie dopływu światła, rozwiązaniem może okazać się folia one way vision. Sprawdzi się ona szczególnie w chwili oklejania okien danego samochodu czy witryn sklepowych. Dzięki swojej strukturze, podobnej do plastra miodu powoduje powstanie efektu lustra weneckiego czyli z zewnątrz widoczna jest tylko nadrukowana na niej treść a wewnątrz widoczne jest wszystko z lekkim zaciemnieniem. Przy jej zakładaniu należy zachować dużą ostrożność, co spowodowane jest delikatnością takiej folii. Aby odpowiednio ją dopasować stosuje się specjalne noże, gwarantujące pewne i bezproblemowe odcięcie danego kawałka folii. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziemy mogli cieszyć się idealnie oklejoną powierzchnią, która nie spowoduje całkowitego odcięcia dopływu światła.

Na koniec kilka zdań podsumowania

Oklejanie samochodów wymaga zastosowania najnowocześniejszych technik, dzięki którym możemy otrzymać dowolnie wybrany przez nas efekt sprawiający, że cały samochód stanie się nie tylko ładny ale także będzie on stanowił idealny nośnik reklamy. Warto jednak pamiętać aby wszystkie elementy oklejenia były wykonane przez fachowca, dzięki czemu uzyskany efekt będzie cieszył nas przez długi czas.  

Dodaj komentarz