Dlaczego warto posiadać pędzle flat top

Jeszcze do niedawna nakładałyśmy podkład palcami rozsmarowując go na twarzy, do rozprowadzania cieni służyły nam gąbeczki dołączane w zestawie, a puder wklepywałyśmy jednorazowymi gąbkami. Dzisiaj nasza świadomość odnośnie poprawnego aplikowania poszczególnych produktów do makijażu znacznie się zwiększyła i właśnie dlatego zaczęłyśmy używać do tego celu odpowiednich pędzli oraz akcesoriów. 

Rewelacyjne pędzle flat top

pędzel typu flat topKilka lat temu większość z nas nie wiedziała do czego służą te wszystkie mniejsze i większe pędzle. Wiedziałyśmy oczywiście, że są one przeznaczone do nakładania makijażu, jednak wiedzę odnośnie tego, jak ich używać posiadały głównie doświadczone wizażystki. Dzisiaj za sprawą popularności blogów dotyczących makijażu i urody wiemy doskonale jakie pędzle do czego służą. Jest ich bardzo duża ilość, ale tak naprawdę nie potrzebujemy do codziennego makijażu większości z nich. Istnieje kilka podstawowych pędzli w które warto się zaopatrzyć i które doskonale sprawdzą się zarówno w makeupie dziennym, jak i tym wieczorowym. Małe puchate pędzelki przydadzą nam się przy aplikacji, jak i blendowaniu cieni. Skośny i płaski pędzelek ułatwi nam z kolei makijaż brwi, natomiast małe, płaskie pędzle tym razem z prostą końcówką przydadzą nam się podczas rysowania kresek cieniami lub zaznaczania dolnej powieki. Najważniejszym pędzlem jednak, który powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce jest pędzel typu flat top. Jest to duży i puchaty pędzel o płaskiej końcówce doskonały zarówno do nakładania podkładu, jak i wklepywania pudru. Pędzel ten zapewnia także znacznie dokładniejszą aplikację, a tym samym lepsze krycie produktu niż inne pędzle o czym warto pamiętać szczególnie, kiedy posiadamy na cerze niedoskonałości, jakie pragniemy ukryć. Rozprowadzanie podkładu pędzlem typu flat top jest znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze ponieważ pędzel nie tworzy ciemnych i nierównych plam na twarzy spowodowanych zbyt dużą ilością podkładu w jednym miejscu, co powinno ucieszyć szczególnie osoby zaczynające swoją przygodę z makijażem.

Taki pędzel dostaniemy oczywiście w znanych i większych drogeriach, a jeżeli potrzebujemy większego wyboru warto w tym celu odwiedzić sklepy internetowe, gdzie wybór pędzli jednego gatunku jest naprawdę ogromny. Warto także kupować pędzle syntetyczne, które nie uczulają naszej skóry i nie są tak podatne na odkształcenia jak te wykonane z naturalnego włosia.