Do czego służy laweta?

Transport dużych rzeczy stanowił kiedyś naprawdę poważny problem i zwykle zajmował bardzo dużo czasu. Dzisiaj dzięki lawetom jesteśmy w stanie transportować nawet duże samochody, bo zdarzają się czasami takie przypadki, że nie mogą się one poruszać po drogach publicznych samodzielnie ze względu na brak koniecznych dokumentów czy też jakąś poważną awarię wymagającą naprawy w warsztacie.

Interesujące informacje związane z lawetami

lawety szczecinTrzeba rozpocząć od wyjaśnienia, czym dokładnie jest laweta, bo przecież tylko nieliczni ludzie mieli kontakt z takim pojazdem. Zgodnie z informacjami podanymi powyżej laweta jest to po prostu duży samochód służący do transportu innych pojazdów. Lawety Szczecin wyglądają bardzo podobnie do ciągników siodłowych z taką tylko różnicą, że naczepy ciągników siodłowych są z reguły zamknięte, natomiast laweta jest zawsze otwarta. Pojazd, który ma być przetransportowany, wjeżdża na taką lawetę po specjalnej rampie. W przypadku gdy ze względu na zły stan techniczny nie jest on w stanie wjechać tam samodzielnie, to lawety dysponują wciągarkami o odpowiednio dużej mocy, dzięki którym da się załadować praktycznie każdy pojazd bez względu na jego wagę i rozmiary. Laweta jest także wyposażona w specjalne mechanizmy, które ułatwiają rozładunek, kiedy już taki transport znajdzie się w miejscu przeznaczenia. Ten pojazd służący do transportu innych, o którym tutaj mowa jest naprawdę niezwykły.

Ze względu na dużą moc silnika może poruszać się nawet na drogach, które charakteryzują się bardzo kiepską jakością nawierzchni. Duże zbiorniki paliwa pozwalają z kolei na wyjeżdżanie w naprawdę dalekie trasy nawet takie poza granice kraju. Na taką lawetę można spokojnie załadować każdy pojazd, bo bez względu na jego stan i tak zawsze należy go odpowiednio zabezpieczyć przed wyruszeniem w drogę.