Do udrażniania rur musiałem wezwać hydraulika

W ostatnich dniach kanalizacja w moim domu całkowicie się zapchała. Mieszkam w domu jednorodzinnym, a ścieki odprowadzane są do szamba, które znajduje się na podwórku. Lecz pewnego pięknego dnia wszystko w tych rurach się zatrzymało. Potrzebne było ich profesjonalne udrożnienie. Musiałem w tym celu wezwać hydraulika, bo samemu nie byłem w stanie niczego zdziałać.

Rury trzeba było udrożnić pod ciśnieniem

udrażnianie rur wrocławGdy wezwałem hydraulika to okazało się, że to wszystko nie będzie takie proste. Mogłem się tego domyślić, skoro sam nie mogłem niczego zdziałać. Chodziło o to, że trzeba będzie zastosować metodę wuko, czyli puścić wodę do wnętrza rury i zrobić to pod bardzo wysokim ciśnieniem. W tym celu potrzebna była firma oferująca udrażnianie rur Wrocław z wykorzystaniem właśnie tej metody. Całość wykonanych prac polegała na tym, że na moją posesję przyjechał specjalny samochód z ogromnym kompresorem. W samochodzie było również źródło wody, więc z mojej strony nie potrzeba było niczego. Następnie od kompresora do ubikacji w domu poprowadzono niewielkiej średnicy rurkę. Rurkę tą wkręcono w kanalizację a następnie włączono kompresor. Tego już oczywiście nie widać, ale ponoć tą rurką leci woda pod bardzo dużym ciśnieniem. I rzeczywiście – wystarczyła chwila, żeby wszystko się udrożniło i wróciło do prawidłowego działania. Jeśli do udrożnienia mojej domowej kanalizacji potrzebna była taka maszyna to znaczy, że sam niczego nie mogłem w tej kwestii zdziałać.

Na szczęście hydraulik, którego wezwałem na pomoc okazał się bardzo kompetentnym fachowcem. Od razu wiedział, że potrzebny jest samochód z wielkim kompresorem i rurką czyszczącą kanalizację pod ciśnieniem. Drugą kwestią jest to, że kanalizacja nie powinna się ot tak po prostu zapchać. Będę więc myślał o jej całkowitej wymianie na nową.