Druk etykiet samoprzylepnych

Procesy logistyczne wymagają odpowiedniej organizacji oraz wdrożenia rozwiązań systemowych, które pozwolą w znacznym stopniu je zautomatyzować. Dotyczy to w szczególności znakowania towarów, które podczas składowania w magazynach muszą być w odpowiedni sposób opisane. Tylko w takim przypadku możliwa jest ich szybka lokalizacja a co za tym idzie również zliczanie.

Etykieta pozwala szybko zlokalizować produkt

etykiety samoprzylepneW większości przedsiębiorstw w tym celu stosowane są etykiety samoprzylepne na których z reguły znajduje się kod kreskowy. W ten sposób osoby zatrudnione w magazynie przy użyciu skanerów kodów mogą w łatwy i szybki sposób dodawać lub usuwać pozycję z bazy danych. Po zeskanowaniu kodu z etykiety wyświetlają się również podstawowe informacje o danej grupie towarowej. Dzięki temu możliwy jest szybki podgląd właściwości danego wyrobu czy daty jego wyprodukowania. Jest to bardzo ważne szczególnie w przypadku artykułów, które mają ograniczoną datę przydatności do użycia. Etykiety samoprzylepne są stosowane zarówno w dużych przedsiębiorstwach jak i w mniejszych firmach, w których zatrudnionych jest kilka czy kilkanaście osób. Ich powszechna dostępność sprawia, że ceny zakupu kształtują się bardzo atrakcyjnie. Oprócz tego wiele firm specjalizuje się w ich wytwarzaniu a także obsłudze posprzedażowej.

W związku z tym bardzo łatwo dostępne są usługi serwisowe drukarek do etykiet dzięki czemu podtrzymana może być ciągłość procesu. Warto dodać, że etykiety różnią się między sobą przede wszystkim wymiarami. W związku z czym przed zakupem danej partii warto przeanalizować grupę towarową, która będzie znakowana. Często bowiem zdarzają się sytuację, w których na wyrobie dostępna jest ograniczona ilość przestrzeni na której może byc umieszczona etykieta. W takim wypadku warto stosować rozwiązania dedykowane.