Działanie wytrząsarki do sit

Oznaczanie składu ziarnowego materiałów sypkich jest bardzo ważną kwestią jeśli chodzi o laboratoria, które pracują dla firm budowlanych. Również frakcje za pomocą oznaczania określa się w zakładach spożywczych na przykład produkujących mięsa mielone. Pomiar frakcji jest więc bardzo ważną analizą i konieczność zastosowania odpowiednich urządzeń jest tutaj nieodzowna.

Dokładne pomiary wytrząsarką do sit

wytrząsarka do sitJeśli chodzi o oznaczanie frakcji, kiedyś wykonywano takie analizy ręcznie. Była to bardzo żmudna praca, jednak teraz służy do tego wytrząsarka do sit. Są one różnego typu i te, które służą do szczegółowej analizy pozwalają na oznaczanie materiałów sypkich, takich jak piaski szklarskie czy odlewniowe jak również wszelkie kruszywa. Analiza na takim urządzeniu jest możliwa zarówno w stanie suchym jak i z przemywaniem wodą. Dzięki temu określić można dokładnie średnią wielkość ziarna, wyodrębnić można frakcję główną jak i określić wskaźnik jednorodności. Za pomocą wytrząsarki można również sprawdzić, jak mielenie na poszczególnych rozmiarach sit wpływa na frakcje wyrobu. Jest to więc proces niezbędny do określenia parametrów mielenia na przykład przy mięsach mielonych jak i różnego typu innej żywności. Analiza taka jest możliwa do określenia później w specjalnym programie- zgrywając wyniki możemy porównać różne frakcje i określić, która jest najbardziej korzystna przy danym procesie technologicznym. 

Jeśli chodzi o laboratoria spożywcze, takie wyposażenie jest niezbędne do tego, aby praca mogła przebiegać sprawnie i szybko. Maszyny takie przeprowadzają analizy w prosty sposób i wyniki pozwalają uzyskać niemal od razu po przeprowadzeniu procesu wytrząsania. Jest to więc duże ułatwienie i możliwość badania różnych partii o różnej wielkości.