Ekscytująca książka o polskiej sztuce XIX wieku

Wbrew pozorom książki są nadal dość popularną formą spędzania wolnego czasu przez młode osoby, choć zdecydowanie nie tak powszechną niż gry komputerowe. Książki mają swoich wielbicieli nie tylko w grupie najmłodszych, w zasadzie lubią je osoby w każdym przedziale wiekowym. Jest to pewien teleport do innego świata, który pomaga nam na chwilę zapomnieć o problemach życia codziennego i pozwala nam skupić się na czymś innym. 

Polska sztuka XIX wieku, polecane książki 

ekscytująca książka - polska sztuka XIX wiekHistoria sztuki Polski w XIX wieku zajmuje szczególne miejsce w sercach wielu osób, głównie tych, którzy pasjonują się tym tematem. Dlaczego właściwie tak się dzieje, co na to wpływa? W XIX wieku Polska była krajem, która nie miała swoich granic, była pod niewolą, a sztuka była pewnym odzwierciedleniem buntu przeciwko okupacji, buntu artystów, którzy w ten sposób integrowali się i wspierali Polskie armie, powstania. Dzieliła się ona wtedy na dwa rodzaje — Pozytywizm i Młodą Polskę, każdy rodzaj miał swój styl i to, co miał sobą przekazywać. Pozytywizm to epoka zaraz po romantyzmie, miał swój czas do upadku powstania styczniowego, po nim narodziła się nowa epoka nazwana Młodą Polską, która miała symbolizować zmiany i rosnącą w siłę nową, młodą Polskę. Promowała nowe wzorce życia narodowego, zagrzewała do walki z okupantami. Dla wszystkich, którzy są zainteresowani tematem sztuki polskiej w XIX wieku, dobrym wyborem będzie ekscytująca książka – polska sztuka XIX wiek, która przybliża nam historię wielu artystów, opisuje i ilustruje ich twory. Po przeczytaniu jej nachodzi nas pewna refleksja, lepiej rozumiemy, z jakimi trudnościami musieli radzić sobie tamci ludzie, ile ryzykowali, wyrażając siebie, chęć uwolnienia się z niewoli za pośrednictwem sztuki, jaką były obrazy, fotografia, wiersze czy inne.

Tego typu książki nie są częstymi gośćmi na naszych regałach, czasem ciężko je dostać nawet w niektórych bibliotekach, ponieważ te zaopatrują się głównie w pożądane aktualnie książki, czyli te bardziej nowoczesne. Mało kto sięga po to, co było kiedyś, jednak może warto od czasu do czasu postawić właśnie na taką książkę? A już na pewno warto spróbować, przecież nie zaszkodzi nam to, a zawsze możemy dowiedzieć się czegoś nowego, spojrzeć na świat z innej perspektywy.