Jak wybrać buty do jazdy konnej?

 

Wielu początkujących jeźdźców popełnia błędy podczas zakupu niezbędnych akcesoriów do jazdy konnej. Tymczasem każdy, kto posiada doświadczenie w tej materii powie, że jednym z najważniejszych elementów stroju w jakie należy się zaopatrzyć, są odpowiednie buty. Czym konkretnie należy kierować się podczas ich zakupu?

Cechy dobrego obuwia jeździeckiego

sztyblety hippicaPo pierwsze, zwróć uwagę na materiał wykonania buta. Najlepszym wyborem będzie naturalna skóra, ze względu na swoją wytrzymałość oraz trwałość. Obuwie skórzane nie należy co prawda do najtańszych, lecz gwarantuje wysoki komfort użytkowania przez wiele lat. Po drugie, sprawdź jakiego typu jest podeszwa. Powinna ona być antypoślizgowa oraz nieprzemakalna, co jest szczególnie ważne jeśli lubisz jeździć w deszczowe dni. Po trzecie, zorientuj się, jakiego typu jest wyściółka oraz wewnętrzna wkładka i czy spełniają one twoje oczekiwania odnośnie do wygody. Na koniec zdecyduj, czy preferujesz buty wiązane, wsuwane czy zapinane na zamek. Nie podejmuj decyzji pochopnie, jeśli masz możliwość dokonania przymiarki w sklepie jeździeckim – zrób to w wolnej chwili. Sprzedawca na pewno chętnie ci doradzi i odpowie na twoje ewentualne pytania. Jeżeli postanowisz kupić obuwie przez internet, koniecznie zapoznaj się z opiniami innych ludzi na temat butów oraz samego sprzedawcy. Bardzo popularne na rynku są sztyblety hippica, które spełniają wszystkie powyższe kryteria i cieszą się zadowoleniem klientów.

Buty odgrywają bardzo ważną rolę w jeździectwie, niezależnie od tego czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z końmi, czy jesteś weteranem tego pięknego sportu. Dokonaj ich wyboru przemyślanie i zgodnie ze swoimi oczekiwaniami, a będą ci służyły przez bardzo długi czas, towarzysząc ci w dłuższych i krótszych przejażdżkach.