Jak wybrać najlepszą karmę dla kota?

Odpowiednie żywienie kota nie jest trudne. W sprzedaży można znaleźć liczne propozycje karm dla kotów o podstawowych lub specjalistycznych potrzebach. Wybór jest ogromny – bez problemu kupimy produkty dla kotów z nadwagą, dla juniorów i seniorów oraz dla kotów po sterylizacji. Sucha karma jest bardziej konkretna, o niskiej wilgotności, kaloryczna i pożywna. Sucha karma jest najpopularniejszą metodą podstawowego żywienia kotów. Jest wygodna w użytkowaniu i przechowywaniu, a poza tym jest tańsza od karmy mokrej, wygodnie się ją dozuje.

Kota należy karmić tylko najlepszą karmą

najlepsza karma dla kotaWybierając pożywienie dla kota powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Wbrew pozorom nie tylko wysoka cena będzie świadczyła o bardzo dobrej jakości karmy dla kotów. By wybrać optymalną żywność, trzeba zaznajomić się ze składem wielu różnych karm i wybrać tą, która ma najbardziej wartościowy i dobry skład. Najlepsza karma dla kota powinna zawierać powyżej 20% mięsa i produktów mięsnych. Koty to zwierzęta mięsożerne, w ich diecie to właśnie mięso powinno dominować. Niestety w wielu karmach próżno szukać choćby kilkunastu procent tego składnika. Dlatego czytanie etykiet jest tak ważne – szkoda przepłacać za produkty wątpliwej jakości. Pamiętajmy, że w kociej karmie mimo to powinny znaleźć się warzywa i owoce. Zawierają witaminy i mikroelementy, które korzystnie wpływają na zdrowie i kondycję zwierząt. Są bogatym źródłem błonnika. Kot potrzebuje bardzo dużo białka. Od ich ilości zależy stan mięśni, skóry i sierści. Najbardziej wartościowe białko dla kota znajduje się w mięsie i rybach. Z mięs najlepiej podawać wołowinę i cielęcinę, mięso drobiowe, z królika i chudą baraninę. W Kociej diecie bardzo ważna jest też tauryna, która jest w każdej dobrej karmie.

Pamiętajmy, żeby zwracać uwagę na etykiety na karmach dla kotów. Na pierwszym miejscu jest wymieniony ten składnik, którego w karmie jest najwięcej (najlepiej, by było to mięso). Kolejne pozycje na liście to produkty o nieco mniejszej zawartości procentowej. Na wielu karmach są podane nie tylko wszystkie składniki, ale również wartości procentowe poszczególnych produktów, a także schemat żywienia kotów za pomocą konkretnego pokarmu. Są to bardzo ważne informacje, dlatego nie zapomnijmy się z nimi zapoznać.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi