Jak wykonać drewniane schodki

 

Urządzając klatkę schodową musimy zadbać o dobre i wygodne schody, które nie będą nam utrudniały wyjścia na górę, ale także ważne, jest ich dobre rozmieszczenie oraz oświetlenie, które będzie nam pomagało, w bezpiecznym wyjściu na górę, dlatego idealnie spisuje się oświetlenie led, które może być zamontowane na każdym trepie, co spowoduje, że schody będą wyglądać atrakcyjniej i przyciągać uwagę gości, którzy postanowią nas odwiedzić.

Trepy wykonane z drewna

schody drewnianeZastanawiając się, z jakiego materiału wykonać schody, najbardziej popularnym materiałem wydaje się być drewno, które pasuje do każdego rodzaju wnętrza. Schody drewniane wyglądają bardzo atrakcyjnie, a także są łatwe w utrzymaniu, w czystości, nie są zbyt zimne, a więc możemy chodzić nimi nawet boso, są łatwe do renowacji, a także pasują do nich barierki wykonane, z każdego materiału. Drewniane schody mają też jedną wielką zaletę, a mianowicie po umyciu nie są tak śliskie, jak w przypadku schodów wykonany z płytek. Wykonując schody drewniane, musimy zadbać o wybór odpowiedniego stolarza, który wykona schody, tak by idealnie pasowały do naszego wnętrza. Ważne, jest aby fachowiec dobrze rozmierzył schody, dzięki czemu nie będą takie strome. W wyborze fachowca powinniśmy kierować się, jego doświadczeniem, dzięki czemu będzie, w stanie fachowo doradzić nam, jak wykonać schody. tak by miejsce było dobrze zaadaptowane. Pamiętajmy również o wyborze odpowiedniego drewna, które ma bardzo wielkie znaczenie. Drewno to powinno być umieszczone początkowo, w suszarni dzięki czemu unikniemy odgłosów skrzypienia, podczas wychodzenia na górę lub schodzenia, w dół. Wysuszone drewno, może zostać poddane obróbce, po której trepy będą łączone za pomocą kleju. Jest to najlepsza metoda połączeń trepów, tak by wyglądały estetycznie i były wytrzymałe. Po wykonaniu schodów, możemy je pomalować farbą, a następnie lakierem bezbarwnym.

Schody, nie muszą kojarzyć nam się wcale z kubikami betonu i metrami płytek, które po pewnym czasie nie są atrakcyjne i estetyczne. Wykonanie schodów z drewna, jest idealny, rozwiązaniem, jeżeli chcemy nadać naszej klatce schodowej niebywałego wyglądu. Zaletą drewna, jest to, że jest wytrzymałe, a także pozwala na nawiązanie harmonii z pozostałymi elementami naszego domu.