Jaki rodzaj włóczki jest najlepszy?

Szydełkowanie lub też robienie na drutach jest bardzo popularnym hobby. Co ważniejsze, oprócz możliwości odstresowania się, robótki ręczne umożliwią również stworzenie praktycznych wyrobów, z których będziemy mogli korzystać zarówno my, jak również nasza rodzina. Kluczowy jest jednak wybór odpowiedniego rodzaju włóczki.

Zalety włóczki bawełnianej

włóczka bawełnianaAby móc rozpocząć swoja przygodę z szydełkowaniem czy też robieniem na drutach niezmiernie istotny jest wybór odpowiedniej włóczki. Włóczki mogą bowiem różnic się między sobą właściwościami, co oczywiście wpłynie tez na właściwości i jakość tworzonych z niej wyrobów. Najczęściej poleca się włóczkę z wełny naturalnej, ale ze względu na jej właściwości uczulające, wiele osób jest zmuszonych do poszukiwania alternatywy dla tego rodzaju włóczki. Wydaje się ze najlepsza alternatywą jest włóczka bawełniana, która pomimo że jest pochodzenia roślinnego, dzieli wiele zalet z włóczką z naturalnej wełny. Podobnie jak wełna naturalna, również i bawełna to surowiec pochodzenia naturalnego który charakteryzuje się bardzo dużą przewiewnością. Dzięki temu, nosząc sweter zrobiony z włóczki bawełnianej będziemy odczuwać przyjemne ciepło, a  jednocześnie nie będziemy się pocić. Ogromna przewagą włóczki bawełnianej nad tą z naturalnej wełny jest fakt, że nie powoduje ona nieprzyjemnego odczucia drapania. Wiele osób właśnie ze względu na to nieprzyjemne odczucie rezygnuje kompletnie  z noszenia wełnianych ubrań, co jest bardzo dużym błędem. Włóczka bawełniana może się mocno różnic między sobą jakością. Są bowiem włóczki wykonane w stu procentach z bawełny jak i takie wykonane z domieszką różnych innych surowców, takich jak poliester czy też akryl. Takie rodzaje włóczki bawełnianej szczególnie dobrze nadadzą się do wytwarzania odzieży wiosennej czy letniej, na przykład sukienek, czy też bluzek. Z włóczki bawełnianej bardzo często wytwarza się także poszwy na poduszki, pledy, czy też narzuty – jej zastosowanie jest jednak praktycznie nieograniczone.

Wybór odpowiedniej włóczki jest bardzo ważny, zarówno dla początkujących osób które chcą zająć się szydełkowaniem jak i dla osób zaawansowanych. Włóczka którą wybierzemy powinna nie uczulać, umożliwiać tworzenie trwałych wyrobów i cechować się  wyrazistymi kolorami.