Legowiska dla psów

Posiadanie w domu czworonoga wymaga pewnej dyscypliny od wszystkich członków rodziny. Psa trzeba od najmłodszych lat uczyć gdzie jest jego miejsce do spania, czy jedzenia. W sklepach zoologicznych znajdziemy doskonałe legowiska.

Na jakim legowisku może spać pies?

legowisko ponton dla psaPsy tak samo jak każde inne domowe zwierze, lubią być głaskane i przebywać w towarzystwie ludzi. Jeżeli nauczymy naszego pupila, że może robić co chce, to z pewnością skończy się to tym, że będziemy musieli z nim dzielić swoje łóżko. Lepiej zafundować wygodne legowisko ponton dla psa, który śpi w domu. Jest to bardzo wygodny model, na którym mogą spać psy o każdej wadze i wielkości. Mają one rozmiary od około pięćdziesięciu centymetrów do nawet stu dwudziestu centymetrów. Kształt pontonu najlepiej się sprawdza, bo psy często śpią zwinięte w kłębek. Boki pontonu są nieco wyższe i wypełnione miękką pianką, więc psu jest miękko i ciepło na legowisku. Od spodu posłanie jest podszyte specjalnym, izolacyjnym materiałem, które zabezpiecza czworonoga przed zimnem i wilgocią. Pontony są wykonane z grubej pianki termoelastycznej, dzięki której dopasowuje się ona do kształtu ciała psa i zapewnia mu odpowiednie podparcie podczas snu. Legowisko powinno się znaleźć w miejscu, w którym nie będzie przeszkadzać domownikom, ani nie będzie przeciągów. Najlepiej z dala od drzwi wejściowych. Całe legowisko jest pokryte specjalnym pokrowcem uszytym z materiału, który nie chłonie wody, ani nie przyciąga sierści zwierząt. Jest zapinany na zamek, więc łatwo go wyczyścić.

Psy powinny spać na czymś miękkim, żeby nie robiły się im odleżyny. Legowisko powinno być dopasowane wielkościowo do rozmiaru i wagi psa, aby cały się zmieścił. Na pontonie na pewno będzie mu wygodnie i nie będzie miał problemu z przyzwyczajeniem się,