Legowisko dla małego psa

Posiadanie w domu psa wiąże się z wieloma obowiązkami i pewną reorganizacją. Pies często staje się pełnoprawnym członkiem rodziny, który ma swoje miejsce do spania, jedzenia i zabawy. Jeżeli mamy pieska, który waży kilka kilogramów, to jest to niewielki kłopot, ponieważ może on spać niemalże wszędzie, bo jest prawie niezauważalny.

Z czego jest wykonane psie legowisko?

psie legowiska dla małych rasNajlepsze legowiska dla psów mają podwyższone krawędzie, które zabezpieczają zwierze przed wypadnięciem podczas snu oraz są idealne do wtulenia się w nie. Dla małego psa będzie idealne okrągłe, lub kwadratowe, bo zajmują niewiele miejsca, w środku mają sporo przestrzeni. Psy mogą w legowiskach spać, odpoczywać, lub się bawić ulubioną zabawką. Od spodu są podszyte specjalną tkaniną, która zabezpiecza posłanie przed zimnem i wilgocią. Psie legowiska dla małych ras są wykonane z pianki poliuretanowej, która jest optymalnie elastyczna i miękka, dzięki czemu zwierzętom jest wygodnie. Zewnętrzne okrycie może być wykonane z przewiewnej bawełny, lub z miękkiego filcu. Legowisko składa się z dwóch często, środkowej poduszki z pianki i brzegów usztywnianych, dzięki czemu w łatwy sposób można je wyczyścić. Na posłaniu jest zdejmowany pokrowiec, który możemy wyprać w pralce. Rozmiar legowiska musi być dopasowany do wielkości psa. Najczęściej jest ono dwa razy większe niż piec, żeby miał on miejsce na komfortowe rozłożenie się. Cena legowiska zależy do materiału z jakiego zostało wykonane, wielkości oraz producenta. Małe legowiska świetnie się nadają dla jamników, sznaucerów, czy wszelkich kundelków, których waga nie przekracza dziesięciu kilogramów. Takie posłanie można położyć na kanapie, ulubionym fotelu, czy w kącie na podłodze. Mogą z nich korzystać też koty, ponieważ z powodzeniem się zmieszczą.

Dla małych psów dostępne też są legowiska z zadaszeniem, dzięki czemu nasz pupil może się cały schować. Daje mu to poczucie bezpieczeństwa, którego potrzebuje podczas odpoczynku. Legowisko możemy ułożyć w domu, w budzie, lub na polu przed domem, kiedy jest ciepło. Psy lubią leżeć na miękkich posłaniach, dlatego tego typu legowisko, na pewno spełni ich oczekiwania i będą chętnie do nich wracać. Dobrej jakości legowisko kosztuje około stu złotych i posiada gwarancję.