Pamiątki na całe życie z okresu ciąży – na co warto się zdecydować?

kobieta w ciąży

Ciąża to bardzo ważny etap w życiu kobiety, jest to także bardzo bobra okazja do zebrania cennych pamiątek, do których będziemy wracać jeszcze przez długie lata. W jaki sposób najlepiej zachować wspomnienie? Oto kilka naszych propozycji.

Zdjęcia z usg 4d piękną pamiątką

usg 4dW artykułach na portalu www.edziecko.pl można znaleźć wiele informacji, że zdjęcia z usg od zawsze stanowią doskonałą pamiątkę z okresu ciąży, obecnie jednak dostępne są bardziej zaawansowane badania, które umożliwiają wykonanie o wiele dokładniejszych zdjęć. Najlepsze efekty, jeśli chodzi o jakość zdjęć z usg daje usg 4d. Badanie to zasadniczo przeprowadzane jest na tej samej zasadzie co pozostałe rodzaje usg, przy czym obraz nie jest w tym wypadku statyczny jak jest to w przypadku usg 3d ale dynamiczny, a co za tym idzie rezultaty przypominają poniekąd film z wnętrza brzucha kobiety. Umożliwia po podejrzenie ruchów dziecka, grymasów jego twarzy, itd.. Taki film czy też zdjęcia wykonane w czasie badania usg 4d mogą stanowić doskonałą pamiątkę dla rodziców. Co ważne jednak badanie nie tylko umożliwia nam zachowanie wspomnień w niezwykłej formie, ale przede wszystkim służy dokładnemu diagnozowaniu stanu płodu. Takie sposób obrazowania sprawia, że ginekolog może dokładniej sprawdzić czy rozwój anatomiczny płodu przebiega poprawnie. Fakt ten sprawia, że obecnie badanie usg 4d jest jednym z ciekawszych i praktyczniejszych sposobów na stworzenie pamiątek z okresu ciąży.

Fotografia ciążowa – wspomnienia zamknięte w zdjęciach

Fotografia ciążowaZamknięcie wspomnień na fotografiach jest jednym z lepszych sposobów na stworzenie pięknych pamiątek. Należy jednak pamiętać o tym, że fotografia ciążowa jest kwestią dość intymną, a co za tym idzie ważne jest to by wybrać odpowiedniego fotografa. Na co należy zwrócić uwagę przy jego wyborze? Można by tu wskazać takie podstawowe elementy jak:

  • rodzaj studia,
  • doświadczenie (portfolio),
  • umiejętności (fotograf artystyczny),
  • podejście fotografa (empatia, komunikatywność, wrażliwość),
  • cena,
  • terminy.

Aspekty techniczne mają oczywiście ogromne znaczenie przy wyborze fotografa do sesji ciążowej, należy jednak pamiętać, że sama sesja ciążowa ma raczej dość intymny charakter, a co za tym idzie bardzo ważne jest to by wybrać takiego artystę z którym kobieta będzie miał dobry kontakt i w którego obecność i będzie się czuła komfortowo. By mieć pewność, że zdjecia będą miały odpowiedni klimat, warto poszukać fotografa który specjalizuje się w fotografii artystycznej, dzięki temu na zdjęciach zostanie odpowiednio wyeksponowane piękno stanu kobiety w ciąży oraz zdjecia będą subtelne i delikatne. Wbrew powszechnej opinii w sesji ciążowej może uczestniczyć nie tylko kobieta, ale także może jej towarzyszyć partner. Chcąc zdecydować się na sesje ciążową warto wziąć pod uwagę, że najlepszym czasem na wykonanie jej są okolice trzydziestego tygodnia ciąży – w tym czasie brzuszek jest dość widocznie już zaokrąglony, a do tego nie ma już śladu po dolegliwościach z pierwszego trymestru, dzięki czemu samopoczucie kobiety jest lepsze. Dodatkowo w tym czasie skóra kobiety jest najbardziej promienna, dzięki czemu dobrze prezentuje się ona na zdjęciach.

Fotoobraz – pamiątka i dekoracja w jednym

FotoobrazZdjęcia z sesji ciążowej są także doskonałą okazją do stworzenia fotoobrazu. Taki fotoobraz jest ciekawym sposobem na utrwalenie wspomnień jak i wyeksponowanie ulubionego zdjecia, dzięki czemu można stworzyć naprawdę ciekawa dekorację. Wykonanie pamiątki tego typu obecnie nie jest ani drogie, ani szczególnie skomplikowane – zamówienie w drukarni można w większości wypadków złożyć nawet za pośrednictwem internetu, przesyłając takie szczegóły zlecenia jak rodzaj płótna na jakim ma być wydrukowany obraz, jego wielkość, a także plik zawierający zdjęcie które ma zostać wydrukowane. Przy wyborze drukarni należy jednak zwróci uwagę na to czy ma ona w swojej ofercie taką usługę jak druk wielkoformatowy na płótnie. Dobrze jest także sprawdzić na jakim płótnie pod względem gatunkowym drukuje dana drukarnia, by mieć pewność, że obraz będzie dobrze się prezentował.

Gipsowy brzuszek – ciekawy pomysł na pamiątkę?

Gipsowy brzuszekWedług dzidziusiowo.pl coraz większą popularnością w Polsce cieszy się taka pamiątka jaką jest gipsowy odlew brzucha. Taki odlew można wykonać w pracowni plastycznej lub w agencji artystycznej, warto jednak sprawdzić wcześniej czy realizowała ona już takie zlecenia. Zasadniczo odlew wykonywany jest w kolorze białym, ale może on zostać fantazyjnie ozdobiony, np. poprzez namalowania kolorowych kwiatów. Takie samodzielne udekorowanie odlewu będzie dobra rozrywką dla przyszłej mamy jak i będzie stanowić niepowtarzalną pamiątkę.

Podsumowując

Sposobów na uwiecznienie niezapomnianych chwil z okresu ciąży jest obecnie naprawdę dużo. Wybór właściwie zależy od samej kobiety i tego co jej się podoba, ważne jest to by zachować jakiekolwiek pamiątki do których po lata będziemy mogli wrócić i które będziemy mogli pokazać dzieciom.