Meble są czymś czego nie może zabraknąć w żadnym domu. Trudno wyobrazić sobie nowoczesne mieszkania bez obecności mebli. Powstają one z różnych materiałów. Spotkać można meble z litego drewna, ze sklejki czy też z metalu. Jednak bez względu na to z czego są zrobione wszystkie ich rodzaje łączy jedna wspólna cecha, którą jest funkcjonalność.

Produkcja mebli – płyta meblowa

płyty mebloweW przeszłości meble powstawały tylko i wyłącznie z litego drewna. W związku z tym były one niesamowicie drogie i w dawnych czasach kupno estetycznych mebli wiązało się z wielkim wydatkiem, na który nie wszyscy mogli sobie pozwolić. Często więc produkowano meble samodzielnie. Z czasem, gdy technologia związana z produkcją bardziej się rozwinęła, zaczęto produkować meble z trocin drzewnych. Metoda ta okazała się na tyle trafiona, że stosuje się ją do dnia dzisiejszego. Nowoczesne meble najczęściej powstają ze specjalnych płyt, w skład których wchodzą wióry drzewne połączone specjalnym klejem bądź żywicą. Całość jest poddawana procesowi prasowania i w taki sposób powstają płyty meblowe. Płyta taka jest bazą do stworzenia pięknych mebli. Kolejnym krokiem jaki należy wykonać jest dobranie odpowiedniej okleiny. W tym momencie to już wszystko zależy od inwencji twórczej producentów. Każdego roku powstają kolejne wersje oklein, które różnią się od siebie przede wszystkim kolorem oraz fakturą. Z płyt meblowych poddanych oklejaniu powstają różnego rodzaju szafy, szafki czy szuflady.

Ogólnie rzecz biorąc dzięki temu, że istnieje technologia produkcji mebli oparta o płyty z wiór drzewnych to możemy meble kupować stosunkowo tanio. Fakt, że meble wykonane z takich płyt nie są aż tak trwałe jak lite drewno ale biorąc pod uwagę różnice w cenie między tymi materiałami to i tak nie możemy narzekać na jakość.

Płyty do montażu mebli

You May Also Like