Płyty z żywicy poliwęglanowej

Nie da się ukryć, że tworzywa sztuczne są bardzo często stosowane w różnych branżach. Jedną z tych branż, w których są one stosowane najczęściej jest branża budowlana. Przykładem materiału sztucznego, który w tej branży ostatnio jest bardzo mocno doceniany jest poliwęglan. Tworzy się z niego pewien rodzaj płyt, które mogą skutecznie zastępować szkło.

Nowoczesne panele poliwęglanowe

poliwęglan komorowy 16mmWiele jest takich miejsc, w których nie jesteśmy w stanie zainstalować szklanych okien a jednocześnie bardzo nam na tym zależy by w takim miejscu była odpowiednia ilość światła słonecznego. Takimi miejscami mogą być chociażby różne fabryki. Rozwiązaniem w takim przypadku może być zastępowanie szkła poliwęglanem. Ostatnimi czasy szczególnie mocno doceniany jest poliwęglan komorowy 16mm. Jak sama nazwa wskazuje w takich panelach poliwęglanowych znajdują się specjalne komory, które wypełnione są powietrzem. Pełnią one przede wszystkim rolę izolatora termicznego. Dzięki takim komorom panele poliwęglanowe mogą skutecznie ochraniać przed wyziębianiem pomieszczeń. Mówiąc o poliwęglanie koniecznie trzeba wspomnieć o tym jak łatwo się ten materiał instaluje w różnych miejscach. Otóż do tego zadania wystarczy zastosować odpowiednie wkręty, którymi takie panele poliwęglanowe się przykręca. Owe wkręty tak samo oczywiście jak omawiane tutaj panele poliwęglanowe można zakupić w praktycznie każdym markecie budowlanym.

Od dłuższego czasu poliwęglan jest często stosowany do budowania szklarni. Jest to rozwiązanie o tyle lepsze od szkła, że poliwęglan nawet po uszkodzeniu nie roztrzaskuje się na wiele drobnych elementów. W związku z tym nawet mocne gradobicie nie doprowadzi do tego, że nasze uprawy bardzo na tym ucierpią. Często z poliwęglanu tworzy się również zadaszenia basenowe.