Pomadki matowe w płynie coraz popularniejsze

Każda z nas co najmniej kilka razy w tygodniu wykonuje sobie makijaż. Czasami jest to makijaż minimalistyczny, w którym wychodzimy do pracy lub na zakupy. Ma on wtedy za zadanie podkreślić atuty naszej urody. Inaczej malujemy się, kiedy wychodzimy na większą imprezę. Wtedy zwykle makijaż jest bardziej intensywny i widoczny. Tak czy tak, do każdego makijażu należy dobrać najbardziej pasującą pomadkę. Pamiętajmy, że pomadka ma pasować do sytuacji, ale również nie powinna zbyt kontrastować z typem naszej cery.

Pomadki matowe płynne czy w sztyfcie?

matowe pomadki w płynieKiedy mamy już za sobą nakładanie nakładanie na twarz kremów, baz pod makijaż, podkładów i całej reszty przychodzi czas na pomadkę. Zwykle to właśnie pomadki wieńczą nasze dzieło. Nadają makijażowi charakteru lub wyraźnie go tonują. W makijażu powiem panują czasem niepisane zasady, do których większość z nas się stosuje. Kiedy planujemy bardziej intensywny makijaż oka, jednocześnie powinnyśmy zrezygnować z mocno zaakcentowanych ust. Na twarzy nie może się dziać za dużo. Producenci kosmetyków kolorowych dosłownie prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych formuł wykorzystywanych w swoich produktach. Jeśli chodzi o pomadki wybór jest przeogromny. Istnieją pomadki, które wykończone są błyskiem. Teraz bardzo popularne stały się matowe pomadki w płynie. Ich ogromnym atutem jest, to z jaką łatwością można się nimi malować. Posiadając np. czerwoną szminkę w sztyfcie, aby powstał idealny kontur ust niezbędna staje się czerwona kredka. Samą pomadką nie jesteśmy w stanie stworzyć perfekcyjnego makijażu ust. Inaczej sprawa ma się z pomadkami w płynie, dzięki którym aplikowanie produktu na usta staje się prawdziwą przyjemnością i zabiera mniej czasu. Pomadki te różnią się także między sobą jakością wykończenia. Producenci oferują bardzo matowe wykończenia lub wykończenia bardziej satynowe. Nie wszystkie pomadki tego typu całkowicie wysychają na ustach, ale to akurat plus, gdyż nie każdy lubi efekt typowego ściągnięcia. 

W takiej formule pomadek płynnych bardzo istotną kwestią jest, w jakim stanie usta się znajdują. Pomadki matowe mają to do siebie, że bardzo uwydatniają usta, a co za tym idzie podkreślają też niedoskonałości i dosłownie każdą suchą skórkę. Warto przed skorzystaniem z matowej pomadki w płynie wykonać peeling ust i maseczkę, które to odpowiednio zastosowane dobrze zregenerują usta i przygotują je do nakładania na nie kolorowych pomadek. Zadbane usta spowodują, że nasza ulubiona szminka świetnie się z nimi skomponuje.