Popularne rejestratory samochodowe z GPS

 

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi wielu kierowców wyruszy w długie trasy nad morze, jeziora lub w góry. Wzmożony ruch na drogach zwiększa prawdopodobieństwo doprowadzenia do stłuczki lub wypadku. W takich sytuacjach nieocenioną pomoc może przynieść urządzenie, dzięki któremu mamy szanse udowodnić, kto jest sprawcą zdarzenia i uniknąć zbędnych kosztów.

Polecane rejestratory samochodowe z GPS

rejestrator samochodowy z gpsWbudowany moduł pozycjonowania satelitarnego pozwala także na skorzystanie z zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS). To rozwiązania, które minimalizują zagrożenie kolizjami, do których dochodzi najczęściej z powodu nieuwagi prowadzącego pojazd. Na długich, całodniowych trasach nietrudno przecież popełnić drobny błąd ze zmęczenia – a jedna sekunda może zadecydować o zdrowiu lub nawet życiu pasażerów. Rejestrator samochodowy z gps pomoże nam w przypadku kolizji. Na rynku występuje wiele modeli. Urządzenia te różnią się rodzajami matryc i optyką, posiadają także różny zestaw funkcji dodatkowych. Łączy je natomiast duża niezawodność uzyskiwana danych dzięki wbudowanemu modułowi GPS. Analizę danych zebranych przez wiedeorejestratora wspiera program komputerowy. Przy jego pomocy możemy skorzystać z wielu funkcji urządzenia. Mają one na celu poprawę naszej jazdy. Dzięki temu możemy czuć się bezpieczniej będąc w trasie. Warto z nich korzystać również na co dzień.

Wyposażone są w dodatkowe systemy ostrzegające przed zbliżającym się samochodem. Ostrzega nas również, kiedy opuścimy pas ruchu. Jest też system ostrzegający o przemęczeniu kierowcy. Jedna z funkcji powiadomi nas również o samochodzie ruszającym przed nami. Ta ostatnia funkcja przydaje się, gdy kierowca nie zauważy, że światło na skrzyżowaniu zmieniło się na zielone i już można jechać.