Profesjonalne obciążenia do sztang

Obciążenia do sztang różnią się od siebie wagomiarem, dlatego też często wybieramy te zestawy, które mają niestandardowy podział wagi, pozwalający ćwiczącym na bardzo precyzyjne dobranie obciążenia do treningu. Od niedawna zaczęliśmy również testować żeliwne odważniki do sztang i hantli, jakie polecane są przez profesjonalnych sportowców.

Żeliwne odważniki do profesjonalnych ćwiczeń fizycznych

obciążenia żeliwneOwe odważniki są znacznie masywniejsze niż stalowe odpowiedniki, a tym samym są cięższe, a jednocześnie znacznie mniejsze niż takowe. Sprawdzają się więc znacznie lepiej w domowych siłowniach, w których zazwyczaj nie ma zbyt dużo miejsca na rozstawienie dużego sprzętu do treningu. Obciążenia żeliwne są zazwyczaj sprzedawane w zestawach mających różnicę wagi co ćwierć, pół, dwa i pięć kilogramów. Jeden taki zestaw pozwala na wykonywanie wszystkich najbardziej podstawowych ćwiczeń fizycznych ze sztangami i hantlami, i może być doskonałą podstawą do uzupełniania odważników o większe i cięższe warianty po przejściu na bardziej intensywny i wyczerpujący trening profesjonalny. Z racji mniejszych gabarytów, owe odważniki polecane są przede wszystkim amatorom wysiłku fizycznego, którzy często ćwiczą w domu lub przydomowej siłowni, gdzie nie ma miejsca na sprzęt bardziej profesjonalny, oraz do małych siłowni komercyjnych, dopiero zaczynających działalność.

Nie są one szczególnie drogie, więc cenowo pozostają przystępne nawet dla osób nie posiadających zbyt dużego budżetu na wyposażenie do ćwiczeń. Można je dostać w każdym profesjonalnym sklepie sportowym, mającym w ofercie wyposażenie do treningu siłowego, ale również nie ma większego problemu z zamawianiem takowych prosto od producentów, zwłaszcza gdy prowadzą oni własne usługi wysyłki towaru o dużej wadze.