Przydatne akcesoria podczas remontu

W ostatnim czasie kupiłam mieszkanie, które najpierw musiałam wyremontować. Remont obejmował kuchnię, łazienkę i sypialnię. Nie miałam możliwości w tym czasie niczego wynająć ani nikogo, u kogo mogłabym się zatrzymać, wobec tego musiałam w trakcie remontu i w nie do końca wyposażonym mieszkaniu jakoś przeżyć. Do dyspozycji został mi jeden, duży pokój, który musiałam urządzić tak, aby w nim spać, gotować i po prostu przeżyć. 

Jak przetrwać remont w domu?

organizery do szafy składaneTo co było najtrudniejsze, to fakt, że nie posiadałam jeszcze żadnych mebli i łóżka. Nie było sensu ich kupować i składać przed remontem, a więc musiały przeczekać przynajmniej wyrównywanie i malowanie ścian. Wszystkie moje rzeczy były zapakowane w kartony i walizki i nie wyobrażałam sobie, abym nie mogła jakkolwiek podstawowych rzeczy rozpakować i normalnie przechowywać. Do tego przydatny okazał się najprostszy reling na ubrania, kilka wieszaków i organizery do szafy składane na mniejsze części. W ten sposób mogłam rozwiesić swoje ubrania, a w organizerach przechowywać ręczniki, kosmetyki i inne rzeczy, nie musząc ich szukać przy każdym użyciu po kartonach. Łóżko zastąpiłam dmuchanym materacem, do tego podłączyłam elektryczny czajnik i przez kilka kolejnych dni odżywiałam się gotowym jedzeniem. Kiedy remont dobiegł końca, wszystkie przedmioty które kupiłam nadal były przydatne. Organizery zawisły w szafach i tworzyły dodatkowe półki na ręczniki i pościele, a reling ozdobiony światełkami tworzył dekorację, na której od czasu do czasu wieszałam wyprasowane ubrania. Remont nie okazał się być tak dokuczliwy jak myślałam, a dzięki temu, że podczas jego trwania mieszkałam w domu, miałam okazję przez całą dobę robić coś w mieszkaniu – malować, czy też sprzątać. Dzięki temu zakończył się szybciej, a ja nie musiałam wydawać pieniędzy na wynajęcie pokoju bądź hotelu.

Akcesoria gospodarstwa domowego mają wiele użytecznych funkcji, warto więc zawsze mieć je w zanadrzu. Organizery do szaf i szuflad to przydatne, wiszące bądź wkładane pudełka, które można poskładać w zupełnie płaski przedmiot i schować tak, że nieużywane nie będą zabierały miejsca. Nigdy natomiast nie wiadomo, kiedy okażą się przydatne, dlatego zawsze warto je mieć w zasięgu ręki. Możemy wybrać wiele kolorów i wielkości, tak, aby idealnie sprawdziły się w naszym domu.