Psycholog wsparciem w problemach

Coraz więcej osób decyduje się na regularne wizyty u psychologa. Niektórzy natomiast traktują je jako doraźny sposób na znalezienie wsparcia w codziennych problemach. Zarówno pierwszy, jak i drugi wariant ma swoje plusy – to od nas zależy, która wersja bardziej nam odpowiada. Prawdą jest, że czasy, w których konsultacje z psychologiem, czy psychiatrą należały do wstydliwych aspektów naszego życia minęły bezpowrotnie.

Coraz więcej osób odwiedza psychologa

psycholog poznańWiele osób nie rozróżnia psychologa od psychiatry, tymczasem różnica jest znacząca. Psychiatra zajmuje się chorobami psychicznymi, psycholog natomiast pomaga radzić sobie z zaburzeniami mniejszego kalibru. Psychoterapia jest przeznaczona nie tylko dla tych, którzy mają halucynacje, czy lęki, ale również dla tych, którzy chcą pracować nad swoją osobowością i umacniać relacje z innymi ludźmi, ale nie wiedzą, jak zrobić to samodzielnie. Te, jak również inne problemy z zakresu ludzkiej psychologii może pomóc rozwiązać psycholog Poznań. Czasem każdy czuje się zagubiony i potrzebuje wsparcia – jeśli nie mamy bliskiej osoby, z którą moglibyśmy dzielić nasze wątpliwości, wizyta u psychologa również może pomóc. Mimo że psychoterapia jest coraz popularniejsza i wiele osób się na nią decyduje, dla niektórych dalej jest to coś, co automatycznie skutkuje łatką „człowieka z problemami”. Warto odciąć się od takiego myślenia – każdy ma problemy i każdy radzi sobie z nimi w inny sposób. Szukanie idealnego rozwiązania to proces żmudny i czasochłonny, a zwrócenie się o pomoc do specjalisty nie jest żadną ujmą, wręcz przeciwnie – jest to oznaka dojrzałości i świadomości. Psycholog może nam pomóc w wielu różnych kwestiach – w unormowaniu naszych relacji międzyludzkich, w poprawieniu kondycji naszego związku, czy w osobistym rozwoju.

Psycholog jest często niedocenianym zawodem, choć na szczęście ten trend powoli się odwraca. Pomoc specjalisty może być naprawdę bardzo przydatna, jeżeli sami mamy trudności z poradzeniem sobie w pewnych kwestiach. Poza tym, możliwość szczerej rozmowy o naszych odczuciach pozwala nam wyrzucić z siebie negatywne emocje, których tłumienie jest bardzo szkodliwe dla naszego samopoczucia. Wobec tego warto zdecydować się na wizytę u psychologa, kiedy czujemy taką potrzebę.