Renu rewelacją wśród płynów do soczewek

Noszenie soczewek kontaktowych to ogromna wygoda. Możemy nosić twarde i miękkie, a także kolorowe, które odmienią kolor naszej tęczówki. Nie musimy ich zdejmować, gdy się myjemy, nie parują jak szkła w okularów, a nawet od czasu do czasu możemy w nich spać. Bardzo ważne jest prawidłowe dbanie o nie, tak by zawsze były czyste i odpowiednio nawilżone, co zapewniają płyny do soczewek, takie jak renu, który usuwa też wszelkie osady białkowe.

Renu jednym z najpopularniejszych płynów do soczewek

renu - płyn do soczewekGdy decydujemy się na noszenie soczewek kontaktowych, musimy dobrać do nich odpowiedni płyn do czyszczenia i nawilżenia. Jednym z najczęściej wybieranych preparatów do przechowywania soczewek jest bez wątpienia renu – płyn do soczewek, który nie zawiera konserwantów. Konserwanty i inne chemikalia stosowane jako składniki płynów do soczewek bardzo często wywołują łzawienie i podrażniają spojówkę oka. Niektórzy mogą być również uczuleni na konserwanty zawarte w innych płynów do soczewek. Renu jest płynem produkowanym a bazie naturalnych składników, jak sól fizjologiczna, która jest neutralna dla naszych oczu. Płyn do soczewek często można stosować do przemywania naszych oczu, zwłaszcza, gdy czujemy ich suchość. Użycie płynu renu jest bardzo proste. Tak naprawdę wystarczy jedynie wlać go do specjalnych koszyczków dołączonych do każdego opakowania płynu bez względu na jego pojemność. Następnie umieszczamy w nich soczewki, które przetrzymujemy przez kilka godzin, by oczyściły się z zanieczyszczeń osadzających się na nich podczas noszenia, tym osadów białkowych wywołujących poczucie dyskomfortu. Po upływie kilku godzin znów możemy nałożyć nasze soczewki. Nadto, płyny takie jak renu oczyszczają soczewkę bez potrzeby jej pocierania. Renu występuje w różnych rodzajach płynów. Z tego też powodu zawsze dobierzemy go do noszonych soczewek. Są płyny do soczewek dwutygodniowych, miesięcznych, a nawet tych, które możemy nosić przez trzy miesiące. Płyn jest bardzo wydajny, a jego ceny przystępne. Duże opakowanie płynu o pojemności około 350 ml starczy nam na okres dłuższy niż jeden miesiąc. Każdy płyn możemy używać przez trzy miesiące od momenty jego otwarcia.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż osoby noszące szkła kontaktowe muszą posiadać płyny do soczewek o najwyższej jakości. Jednym z najbardziej popularnych jest renu – płyn do soczewek, po który sięgamy coraz częściej. W składzie tego płynu nie ma bowiem konserwantów, które mogą podrażniać oko. Dzięki niemu nasze soczewki zawsze będą czyste i odpowiednio nawilżone, co przekłada się na komfort ich noszenia.