Rodzaje kompozytów stomatologicznych

Bonding to mikroinwazyjna procedura estetycznej odbudowy zębów przy użyciu żywicy kompozytowej. Żywica kompozytowa służy do pokrywania drobnych uszkodzeń, zużycia i przebarwień oraz odbudowy powierzchni zęba. Odpowiednio dobrana żywica kompozytowa nałożona na ząb może nie tylko wyeliminować przebarwienia i defekty, ale także naprawić uszkodzenia, takie jak odpryski i pęknięcia.

Właściwości kompozytów stomatologicznych nano

kompozyty stomatologiczne nanoOdbudowując zęby żywicą kompozytową można dopasować ich długość, szerokość i kształt. Odbudowa zęba obejmuje kilka etapów. Najpierw dentysta ocenia wygląd i stan zęba. Następnie powierzchnia zęba jest oczyszczana i lekko zeskrobywana, szkliwo jest wytrawiane kwasem, nakładane są licówki kompozytowe, wykonywana jest ostatnia warstwa z kompozytu o odpowiednim kolorze, utwardzana lampą dentystyczną, a powierzchnia zęba jest polerowana na gładko. Trwałe kompozyty dentystyczne płynne mogą być stosowane szybkiego wypełniania małych ubytków i zamykania szczelin między zębami, np. w kości szczęki. kompozyty stomatologiczne nano natychmiast poprawiają wygląd uzębienia, wyrównując niedoskonałości zębów i zmniejszając widoczność przebarwień. Zabieg ten może być wykonywany wyłącznie na zdrowych zębach, a obecność zmian ubytkowych lub chorób przyzębia kwalifikuje do jego przeprowadzenia. Odbudowa zębów za pomocą kompozytów nie jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nawykowo zgrzytają lub zaciskają zęby. Ograniczeniem jest również umiejscowienie zębów i szczęki. Klejenie krzywych zębów nie zawsze jest możliwe. Jeśli krzywizna jest duża, zalecane jest leczenie ortodontyczne. Nie zaleca się również wykonywania tego zabiegu na większej liczbie zębów. Jest on skuteczny w przypadku pojedynczych zębów. Bonding to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić wygląd swoich zębów szybko, estetycznie i stosunkowo niskim kosztem. Koszt bondingu stomatologicznego zależy od tego, czy jest on wykonywany prywatnie, czy refundowany przez NFZ.

Nowoczesne stomatologia pozwala pacjentom zadbać o kondycję i wygląd zębów bez dużego nakładu finansowego. Stomatolodzy są w stanie znaleźć optymalne rozwiązania, które spełniają oczekiwania pacjenta, a przy tym zabiegi stomatologii estetycznej są w wielkości bezbolesne. Tego typu zabiegi pozwalają szybko cieszyć się oczekiwanym efektem.