Skorzystałam ze szkolenia rajdowego

Ostatnio moja przyjaciółka zapytała się mnie, co chciałabym dostać na urodziny. Szczerze mówiąc, już od kilku tygodni czekałam na to pytanie, ponieważ prezent miałam już wybrany. Bardzo chciałam wziąć udział w rajdzie samochodowym (oczywiście, jako uczestnik). Wiedziałam jednak, że zanim zostanę dopuszczona do udziału w takim rajdzie, muszę przejść odpowiednie szkolenia. Chciałam więc dostać od niej bon na takie szkolenie odbywające się w renomowanym ośrodku jazdy.

Byłam zadowolona ze szkolenia rajdowego

szkolenia rajdowePrzyjaciółka była początkowo trochę zdziwiona, ale podziękowała mi za informację. Czułam się w obowiązku wytłumaczyć jej, dlaczego to szkolenie jest dla mnie takie ważne. Powiedziałam jej więc, że w tym ośrodku oferowane są naprawdę profesjonalne i kompleksowe szkolenia rajdowe. Prowadzą je wysoko wykwalifikowani instruktorzy. Zajęcia odbywają się na specjalnie przygotowanych torach, które symulują sytuacje jakie mogą zdarzyć się na prawdziwych rajdach terenowych. Między innymi można się tam uczyć panowania nad autem i odpowiedniego prowadzenia go w momencie, kiedy nawierzchnia jest śliska i błotnista. Ośrodek ten posiada na wyposażeniu bardzo dobre samochody terenowe, które są w pełni sprawne, dlatego jazda jest bezpieczna i odbywa się w komfortowych warunkach, tak aby zarówno kursant, jak i instruktor dobrze się czuli. Można się tam dowiedzieć sporo na temat prawidłowej jazdy, co przydaje się także podczas codziennej jazdy samochodem np. do pracy. Omawiane są bowiem podczas szkolenia kwestie związane z prawidłową postawą za kierownicą czy praca rąk podczas jazdy. Oprócz tego można tam nauczyć się tam także bardziej szczegółowych kwestii takich jak zmiana biegów, napędzanie samochodu, hamowanie sportowe i odpowiednia ocena toru jazdy w trudnych warunkach. Przyjaciółka powiedziała mi, że nie muszę się jej tak dokładnie tłumaczyć i z realizacji marzenia i po prostu wykupi mi udział w takim szkoleniu.

Już wkrótce miałam przekonać się, jak wspaniały był to pomysł. Kurs odbywał się już kilka dni po moich urodzinach. Był on naprawdę bardzo intensywny, a ja byłam bardzo zadowolona. Instruktor świetnie ocenił moje predyspozycje i biorąc pod uwagę moje cele nauki jazdy rajdowej poprowadził szkolenie w taki sposób, abym jak najwięcej z niego wyciągnęła.