Spodnie do snowboardu wyczynowego

Wyczynowa jazda snowboardowa wymagała posiadania najlepszego sprzętu, gdyż zjazdy odbywały się na najtrudniejszych i najbardziej wymagających trasach. Weterani snowboardu dobrze znali trudne warunki, w jakich przychodziło im jeździć, dlatego zaopatrywali się w odzież znacznie bardziej komfortową niż standardowe ubrania zimowe, na dodatek zapewniającą ochronę w podobny sposób jak miało to miejsce w przypadku ubrań motocyklowych.

Nowoczesne spodnie dla profesjonalnych snowboardzistów

spodnie snowboardoweWybór spodni do jazdy wyczynowej był bardzo trudnym zadaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę iż swoboda ruchu podczas jazdy musiała być jak największa, podobnie jak ochrona w razie upadku po utracie równowagi. Standardowe spodnie górskie, jakich używali początkujący snowboardziści na trasach rekreacyjnych w pewnym stopniu amortyzowały upadki, jednak nie były zbyt dobrym wyborem na najtrudniejszych stokach. Znacznie częściej wybierano na takie trasy wzmacniane spodnie snowboardowe, zaprojektowane z myślą o największym poziomie ochrony nóg, ale również swobody ruchu. Spodnie te były dość podobne do standardowych odmian, chroniąc przed wiatrem i zimnem równie dobrze, aczkolwiek w celu zapewnienia osłony przed uderzeniami posiadały również wszyte nakolanniki z elastycznego tworzywa sztucznego, które bardzo dobrze pochłaniały najmocniejsze uderzenia, chroniąc przed kontuzjami i obrażeniami. W podobny sposób chronione były piszczele, równie narażone na kontuzje poupadkowe, choć osłony w żaden sposób nie ograniczały możliwości sterowania snowboardem, nie krępowały ruchu, ani też nie przeszkadzały podczas wykonywania najbardziej zaawansowanych technik jazdy. Same spodnie uszyte były z cienkiego i dość sztywnego syntetycznego tworzywa o gładkiej fakturze, nie przepuszczającego powietrza z zewnątrz, ani też nie oddającego ciepła.

W celu zapewnienia większego komfortu użytkownikowi, wypełnienie spodni posiadało zarówno naturalne tkaniny, jak i warstwy termoaktywne, umożliwiające utrzymanie idealnej temperatury w trakcie jazdy. Umożliwiały również o wiele łatwiejsze dopasowanie wymiarów pasa czy nogawek do rozmiarów użytkownika, dzięki ściągaczom posiadającym mocowania, uniemożliwiające poluzowanie się spodni w jakimkolwiek miejscu podczas zjazdów.