Sposoby leczenia bruksizmu

Zgrzytanie zębami jest nieprawidłowością, która dotyka wielu osób. Może ono powodować niebezpieczne komplikacje tak jak dolegliwości kręgosłupa, problemy ze wzrokiem, słuchem, a także bóle głowy. Bruksizm wymaga odpowiedniego leczenia. Pociąga za sobą dużo poważniejsze konsekwencje niż tylko ścieranie szkliwa. Osoby, które zmagają się z tą nieprawidłowością często skarżą się na inne problemy zdrowotne.

Wielospecjalistyczne leczenie pomaga osobom z bruksizmem

leczenie bruksizmu krakówZ czasem mogą wystąpić uszkodzenia zębów, przyzębia oraz stawów skroniowo-żuchwowych. Ważna jest szybka diagnoza i dobranie odpowiedniej terapii. Wielospecjalistyczne leczenie pomaga osobom cierpiącym na tą dolegliwości. Czasem pomocne są specjalne nakładki na zęby, które zapobiegają ścieraniu szkliwa, a także wyrównują zgryz. Często konieczne jest pomoc także neurologa, psychologa i terapeuty manualnego. Istnieją także inne metody, dzięki którym możliwe jest leczenie bruksizmu Kraków jest miejscem, gdzie można skorzystać z pomocy specjalistów oferujących terapię stomatologiczną, ortodontyczną oraz behawioralną. Czasem pomocna okazuje się również farmakologia. Polega na stosowaniu środków zmniejszających napięcie mięśniowe i działających przeciwlękowo. Bruskizm to dolegliwość, która objawia się zaciskaniem oraz zgrzytaniem zębami. Może prowadzić do uszkodzenia zębów, przyzębia oraz zmian zwyrodnieniowych stawów skroniowo-żuchwowych.

Do innych metod leczenia należy stosowanie toksyny botulinowej, której zadaniem jest ograniczenie nadmiernej aktywności mięśni żwaczy. Pomocna jest także szyna relaksacyjna, która chroni zęby przed ścieraniem. Specjaliści dobierają odpowiednie metod, które muszą być dostosowane indywidualnie do każdego pacjenta. Ważne jest ustalenie przyczyny nieprawidłowości.