Swoje auto sprzedałem szybko i tanio

Jestem urodzonym sprzedawcą i zawsze wydawało mi się, że potrafię sprzedać dosłownie wszystko. Od kilkunastu lat pracuję, jako handlowiec, przedstawiciel czy sprzedawca. Zawsze myślałem, że sprzedaż i zamykanie transakcji nie ma przede mną żadnych tajemnic. Tak mi się wydawało dopóki nie musiałem sprzedać swojego samochodu. I wtedy zrozumiałem, że jest jedna rzecz, której sprzedać nie potrafię. Wobec tego postanowiłem sprzedać swój samochód jakkolwiek i za cokolwiek.

Znalazłem firmę skupującą auta za gotówkę

auto skup z krakowaMój samochód nie należał do najnowszych i do najdroższych. Bardzo chciałem go sprzedać, bo po prostu upatrzyłem sobie zupełnie nowy samochód. Postanowiłem tylko, że najpierw znajdę kupca na stare auto a dopiero potem kupię sobie nowy samochód. Jako, że od lat pracowałem w sprzedaży to wystawiłem szybko auto na portalach sprzedażowych i pomyślałem, że sprzedaż zajmie mi chwilę. I wtedy się zaczęło. Telefony, miliony pytań, oglądanie i marudzenie, negocjowanie i tak już obniżonej do minimum ceny. Pomyślałem, że to nie dla mnie. Kompletnie nie moja bajka – sprzedawanie samochodów to jednak zupełnie inna filozofia. Znalazłem szybko w internecie firmę – taki dosyć duży auto skup z Krakowa – i umówiłem się jeszcze na ten sam dzień na spotkanie. i tak można sprzedawać samochody. Kompetentny fachowiec wycenił mój samochód i podał mi propozycję. Oferta była uczciwa, bo ja też miałem świadomość, że oni też muszą na tym zarobić. Dogadaliśmy się bez problemu, bo uważam, że zostałem bardzo uczciwie potraktowany. Następnym krokiem było podpisanie umowy i wypłacenie mi gotówki. Mój samochód wart był kilka tysięcy złotych, więc nie jest to kwota, którą trzeba zapłacić przelewem. Bardzo się ucieszyłem, bo sprzedałem swój samochód za gotówkę, od ręki i bez żadnego marudzenia i zbędnego negocjowania.

Dzisiaj już wiem, że do sprzedawania samochodów żadnego drygu nie mam. Jest to coś do czego się po prostu nie nadaję. Nawet sprzedanie własnego samochodu wymaga stalowych nerwów i nieskończonej cierpliwości. Dlatego sprzedałem samochód w auto skupie i postanowiłem, że od tej pory każdy swój samochód będę sprzedawał właśnie w taki sposób. Trzeba tylko mieć świadomość, że każdy na takiej transakcji musi swoje zarobić, ale przecież na tym polega ten biznes.