Szafa dla całej rodziny

 

Często mając do czynienia z małym mieszkaniem zagracamy je nadmiarem mebli. Wydaje nam się, że skoro inni posiadają komody, dwie szafy na ubrania i jeszcze wieszak, to i my powinniśmy. Tymczasem wcale nie potrzebujemy tak wielu mebli zwłaszcza, jeśli nasze mieszkanie nie jest dużych rozmiarów.

Idealna szafa dla całej rodziny

szafy na wymiar - tychyMieszkanie w blokach ma niestety to do siebie, że często pomieszczenia nie zachwycają swoimi rozmiarami. Mowa tutaj oczywiście o starym budownictwie, które jednak ma jedną dosyć sporą zaletę. Otóż w większości przypadków właśnie w takich mieszkaniach znajdują się wnęki w których często stoi tylko komoda lub kwiatek, a które można znacznie lepiej zagospodarować i sprawić, że wyzbędziemy się z naszego domu mebli, które jedynie zagracają nam mieszkanie i tym samym zyskamy znacznie więcej przestrzeni. Wnęki w naszych mieszkaniach mogą bowiem grać rolę szaf. Chodzi oczywiście o szafy na wymiar – Tychy posiadają firmy zajmujące się wykonywaniem takich szaf, które są idealnie dostosowane do naszych wnęk. To, jak będzie się prezentowała taka szafa z zewnątrz jak i wewnątrz zależy od nas. Możemy sobie wybrać, czy wolimy mieć szafę posiadającą dłuższy drążek mogący pomieścić wiele rzeczy zawieszonych na wieszakach, czy jednak preferujemy szafę posiadającą większą ilość półek. Jeśli z kolei chodzi o zewnętrzną stronę szaf, można je zaprojektować w taki sposób, aby wyglądem zlały się ze ścianami pomieszczenia w jakim taka szafa została zainstalowana. Oczywiście możemy wybrać również inne opcje jej wyglądu, jak chociażby taką posiadającą drzwiczki z wielkim lustrem. Wszystko tutaj zależy od naszych własnych upodobań oraz pomysłu. Szafa wnękowa jest co prawda w przypadku małych mieszkań, ale nie oznacza to, że nie możemy sobie takiej zamówić w przypadku, kiedy mamy znacznie większe mieszkanie. Takie szafy nie muszą również mieścić się jedynie we wnękach mieszkań, jest to bowiem rozwiązanie proponowane osobom, które nie mają zbyt wiele miejsca w domu.

Ogromną zaletą szaf robionych na wymiar jest właśnie to, że szafy są dostosowywane pod nasze potrzeby. Szafy te są bardzo wysokie i sięgają aż do samego sufitu co oznacza, że możemy zmieścić w nich praktycznie wszystkie ubrania całej rodziny, ale i nie tylko. W szafach wnękowych możemy pomieścić również ręczniki i firanki, a nawet i buty. Dużo osób chowa również w swoich szafach odkurzacz ponieważ i na niego najczęściej znajdziemy miejsce. Szafa na wymiar pozwala nam zatem zaoszczędzić naprawdę wiele miejsca w domu.