Wesela na płaszczyźnie międzynarodowej

Czasy zmieniły się do tego stopnia, że ludzie mogą podróżować bez większych przeszkód po całym świecie. Bardzo popularnym powiedzeniem jest stwierdzenie, że podróże kształcą, podczas podróży nawiązuje się także nowe znajomości. Coraz częściej zdarza się, ze ludzie  łączą się w pary międzynarodowe, a następnie biorą ślub rodziny i zakładają rodziny. Problemu nie ma jeśli państwa z których są współmałżonkowie mają bardzo podobną kulturę, dużo większa trudność w organizacji wesela jest w przypadku, gdy kraje bardzo różnią się kulturowo.

Wesela osób z różnych państw 

wesele międzynarodowe

W każdym kraju wesela wyglądają całkiem inaczej i nie wszystkie ze stylów weselnych da się bezproblemowo połączyć ze sobą. Jednak trzeba to zrobić w jakiś sposób, by zarówno goście od strony pana młodego jak i panny młodej mogli się dobrze bawić. Niektórzy z tego powodu robią dwa, różne wesela, co jest dobrym rozwiązaniem pod warunkiem ze posiadamy bardzo zasobny portfel. Lepszym i tańszym rozwiązaniem jest połączenie obu kultur w jedną całość na ten jeden dzień, w którym odbywa się wesele. Jak już mówiłem, nie jest to proste, ale da się to zrobić. Wystarczy, że podejdziemy do tego z głową, a nasze wesele międzynarodowe będzie bardzo udane. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać organizując wesele, na którym zetkną się dwie, bardzo różne kultury jest wypisanie wszystkich zwyczajów weselnych z obu krajów i wybranie tych, które nie będą sobie wzajemnie przeszkadzać. Umiejętne dobranie sprawi, że wszyscy goście będą się czuć bardzo dobrze, unikniemy pojawiania się uczucia wyobcowania u różnych gości, co jest bardzo ważne. W doborze może nam pomóc poznanie w bardzo szczegółowy sposób kultury panującej w jednym i w drugim kraju. Wyszukanie ciekawostek o danym kraju w internecie jest jednym z sposobów, który umożliwi nam lepsze przygotowanie się do organizacji takiego przyjęcia. 

Śluby pomiędzy partnerami z różnych krajów z najdalszych zakątków świata są coraz popularniejsze wśród Polaków, co pozwala na zebranie informacji na temat danego typu wesela od osób, które już takie organizowały. W ten sposób dowiemy się, co sprawdziło się w praktyce, a czego lepiej unikać. Internet jest skarbnicą wiedzy, jeśli potrafimy z niego korzystać, więc może się nim wspomagać w organizacji wesele, gdzie współmałżonkowie pochodzą z innych kulturowo państw. Odpowiednie przygotowanie do tego wyjątkowego dnia, zapewni nam udaną imprezę.