Na działce postanowiliśmy zbudować niewielki domek wraz ze szklarnią. Mieszkamy w bloku mieszkalnym i nie mamy dostępu do ogrodu. Związku z powyższym zdecydowaliśmy wynająć działkę na terenie działek rodzinnych niedaleko naszego bloku. Tam wiele osób ma działki i uprawia tam warzywa i owoce. My też chcieliśmy mieć swoje uprawy, stąd wynajęcie działki. Czynsz jest niski, wiec nie mieliśmy oporów by ją wynająć. Działka jest pusta.

Wykorzystanie okien do szklarni

solidne okna z WodzisławiaNa działce postanowiliśmy wybudować niewielki domek oraz jeszcze szklarnie. Ten domek to nie taki w którym można było by mieszkać. Raczej jest to domek, w którym będziemy trzymać narzędzia. Będzie składać się z dwóch pomieszczeń. Jedno przeznaczymy na łazienkę, a drugi na taki ogólny pokój, w którym będziemy składować wszystkie narzędzia. Po za tym domkiem zdecydowaliśmy się też zbudować szklarnie. Bardzo chciałam uprawiać pomidory. Ale nie postawiliśmy takiej zwykłej szklarni z foli, tylko jak już mieliśmy ją budować to porządną. Mąż naszkicował jej projekt i stwierdził, że warto zrobić szklarnie z okien. Oczywiście nie nowych, ale używanych. Wykorzystamy w tym celu solidne okna z Wodzisławia. Mój mąż ma tam znajomego, który ma sklep z używanymi oknami. Dlatego też mąż chciał od niego kupi okna na naszą szklarnie. Wyliczył, że w sumie będą nam potrzebne dwadzieścia okien średniej wielkości. Użycie okien będzie bardziej korzystne dla upraw niż użycie foli. Konstrukcja ma być szczelna, więc w nocy oraz rankiem nie będzie przedostawać się chłodne powietrze do środka. Po za tym taka szklarnia będzie efektywnie wyglądać. Nikt na działce nie ma takiej szklarni, to będzie nas wyróżniać. Jak okaże się, że nasze uprawy dobrze nam pójdą, to w przyszłości kupimy tą działkę. Ale na razie będziemy ją tylko wynajmować. Okna w tej szklarni będą się otwierać, każde z nich. Więc jak będę chciała wpuścić powietrze lub słońce to będę mogła otworzyć dowolne okno.

Okna nie trzeba wykorzystywać tylko i wyłącznie do stawiania ich ścianach. Można z nich zbudować nawet obiekty. Przykładem może być szklarnia, którą mój mąż buduje na naszej nowej działce. nikt poza nami nie będzie miał takiej szklarni. Uważam, że pod taką szklarnią wykonaną z okien uprawy będą rosły lepiej. Oczywiście użyjemy używanych okien, nie nowych.

Wybór solidnych okien z Wodzisławia
Posted in: Dom

You May Also Like