Wygodna i ciepła piżamka

Przez dłuższy czas w swoim życiu nie byłam zwolenniczką piżam i nie uważałam ich za potrzebną garderobę. Spałam zazwyczaj w luźnych dresach i koszulkach, jednak kiedy dostałam od mojej mamy na urodziny bardzo uroczą piżamkę to zaczęłam się wówczas do nich powoli przekonywać i dziś nie wyobrażam sobie spania w czymś innym niż właśnie w piżamce.

Bardzo wygodna piżamka Cornette

piżamy cornetteJako dziecko uwielbiałam spać w piżamkach, jak chyba każdy z nas, ale z biegiem czasu przestałam je zakładać wychodząc wówczas z założenia, że są mi one niepotrzebne. Najczęściej spałam po prostu w luźnym podkoszulku oraz dresach w których też chodziłam po domu. Uważałam wtedy, że zakup piżamy jest po prostu bezsensownym marnowaniem pieniędzy, jednak to nastawienie zmieniło się jakiś czas temu, kiedy dostałam od mojej mamy w prezencie dwie piżamy cornette. Obie bardzo mi się spodobały z wyglądu. Jedna z nich posiadała urocze i dziewczęce, pastelowe kolory natomiast druga zabawny nadruk. Postanowiłam wtedy, że nawet jeśli nie będę w nich spała to wykorzystam je po prostu jako ubrania po domu, aczkolwiek przymierzając pierwszą piżamkę byłam zachwycona jej jakością. Materiał był niezwykle milutki w dotyku i aż chciało się do niego przytulać, żaden szew nigdzie mnie nie drapał, ani też metka co niestety często się zdarzało w sytuacji, kiedy zasypiałam w zwykłych ubraniach, a w dodatku piżama była bardzo cieplutka i po prostu wygodna. Znacznie wygodniejsza aniżeli luźne ubrania w których spałam do tej pory. Zdecydowałam wtedy, że jednak spróbuję przekonać się do spania w piżamach, bo rzeczywiście różnica w wygodzie noszenia była kolosalna. Kiedy po wieczornym prysznicu założyłam cieplutką piżamę od razu zrobiłam się senna i poczułam się tak, jak za czasów dzieciństwa, kiedy jedyne o czym myślałam po założeniu piżamy to położenie się do łóżka i zaśnięcie.

Za sprawą prezentu od mamy na nowo pokochałam spanie w piżamkach. Obecnie nie wyobrażam sobie spać w tym w czym chodzę po domu i gdy tylko ubieram piżamkę od razu odechciewa mi się przedłużania wieczoru w postaci oglądania seriali lub czytania książki. To z kolei sprawia, że znacznie łatwiej mi się zasypia zwłaszcza, że jak już wspominałam spanie w piżamce jest o niebo wygodniejsze niż spanie w dresach lub po prostu w ubraniach w których chodzimy po domu.