Wynajęcie jachtu w Chorwacji

Co roku z grupą przyjaciół staramy się wymyślać różne kreatywne sposoby na spędzenie wakacji. Zależy nam na tym, aby był to aktywnie spędzony czas, nie lubimy bowiem się nudzić. W tym roku chcemy pojechać do Chorwacji. Jest to przepiękne miejsce, położone nad Morzem Adriatyckim. Panuje w niej klimat śródziemnomorski, co powoduje, że latem jest tam zawsze słońce i wysokie, ale znośne temperatury. 

Aktywne wakacje na jachcie

czarter jachtu - chorwacjaChorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych państw przez Polaków. Panuje tu śródziemnomorskie klimat, są piękne widoki i czysta woda. Czego więcej nam trzeba? Na razie tylko sporo słyszałam na temat tego miejsca. Każdy polecał mi je na wakacje. W końcu w tym roku tam pojadę. Wybieramy się do Chorwacji z grupą moich przyjaciół. Co roku staramy się wybierać na urlop ciekawe miejsca i nietuzinkowo spędzamy w tych miejscach czasach. W tym roku chcemy popływać na jachcie. Dwóch moich kolegów ma patent żeglarski. Potrzebujemy tylko łódki. Na szczęście istnieje taka opcja jak czarter jachtu – chorwacja ma naprawdę szeroką ofertę w tym zakresie. Wynająć można bardzo małe łódki , a także takie bardzo luksusowe. Przekrój możliwości jest naprawdę spory. My na wakacje wybieramy się w osiem osób. Potrzebujemy więc jachtu, który pomieści taką grupę na tyle, żebyśmy mogli normalnie na jachcie przenocować. Wstępnie mamy już kilka jachtów na oku. Wyczarterowanie takiego jachtu w kilka osób jest całkiem opłacalną sprawą, koszty bowiem rozkładają się na kilka osób. Każdy z nas nie może już doczekać się wycieczki. Będziemy pływać po Morzu Adriatyckim, podziwiając malowniczą linię brzegową Chorwacji. Chcemy też trochę pozwiedzać, a z racji tego, że sami będziemy decydować o kierunku i tempie naszej podróży, to mamy możlwość zobaczenia tego, czego chcemy. Na pewno poznamy też sporo osób. W sezonie po Morzu Adriatycki pływa bowiem mnótswo jachtów. 

Chorwacja jest jednym z najczęściej odwiedzanych państw, jak chodzi o wakacje. W tym roku wybieram się z grupą przyjaciół w to piękne miejsce. Chcemy spędzić wakacje w aktywny sposób. Wynajmować będziemy jacht, którym popłyniemy wzdłuż linii brzegowej Chorwacji. Czarter jachtu wychodzi zaskakująco opłacalnie, tym bardziej, że nie potrzebujemy zadtrudniać dodatkowej osoby z patentem żeglarskim.