Wytrzymałe drewniane domy

Każdy młody człowiek marzy o tym by wybudować dom. Niektórzy preferują małe domki jednorodzinne a inni wolą zainwestować w duże domy dla swoich przyszłych dzieci czy nawet wnuków. Na dzień dzisiejszy zauważyć można tendencję związana z budowaniem domów drewnianych. Nie ma w tym w zasadzie niczego dziwnego bowiem domy z drewna są zarówno trwałe jak i bardzo estetyczne. 

Solidne domy z drewna  

domy z baliDrewno jest materiałem budowlanym, który towarzyszy ludzkości od niepamiętnych czasów. Drewno początkowo stosowano głownie jako opał oraz materiał do budowania broni. Z biegiem czasu odkryto, że z drewna mogą powstawać naprawdę solidne obiekty, w których można mieszkać. W ten sposób drewniane domy zaczęły zastępować lepianki i domy wykute w skale. Po upływie kilku wieków zaczęły pojawiać się domy murowane. Od tego momentu popularność drewnianych domów nieco zmalała ale obecnie można zauważyć odbudowanie popularności drewnianych konstrukcji. Na dzień dzisiejszy absolutnym hitem stają się domy z bali. Konstrukcje te jak sama nazwa wskazuje powstają z wielkich drewnianych belek, które łączone są ze sobą. Połączenia między takimi belkami realizowane są poprzez tzw. zakładki lub też z użyciem metalowych sworzni. Często spotkać się można z tym, że przy układaniu poszczególnych belek umieszczana jest specjalna warstwa izolacyjna. Bardzo ciekawie wygląda taka warstwa gdy jest ona wykonana z naturalnych materiałów. 

Ogólnie rzecz biorąc domy z bali są świetną alternatywą dla domów murowanych. Potrafią one skutecznie zastępować domy murowane a niektórzy sądzą nawet, że te drewniane domy posiadają więcej pozytywnych cech od murowanych odpowiedników. W związku z tym wiele osób decyduje się na budowę takiego domu i zdecydowana większość nie żałuje swojej decyzji.