Zaproponowanie mamie wczasów rehabilitacyjnych

 

Moja mama była starszą osobą, która borykała się z różnymi dolegliwościami. Często odwiedzała lekarza, który dawał jej skierowanie na rehabilitację. Mama musiała dbać o kręgosłup i nie mogła lekceważyć żadnych dolegliwości. Postanowiłam zrobić jej nietypowy prezent.

Mama na wczasach rehabilitacyjnych nad morzem

wczasy rehabilitacyjne nad morzemOd koleżanki dowiedziałam się, że organizowane były tanie wczasy rehabilitacyjne nad morzem i mojej mamie taki wyjazd zdecydowanie by sprzyjał. Sprawdziłam ofertę takich wczasów i nie były aż tak drogie, więc mogłam je mamie zafundować. Najpierw jednak musiałam ją zapytać, czy byłaby w ogóle takimi wczasami zainteresowania. Wieczorem ją odwiedziłam. Miałam już ze sobą folder, w którym były uwzględnione wszystkie informacje dotyczące tych wczasów. Mama od razu powiedziała, że ją na to nie stać, ale ucięłam to krótko i powiedziałam, że ja płacę. Mama nie chciała się jednak zgodzić, dlatego uznałam, że decyzja już zapadłam. Wiedziałam, że mamie wyjdzie na zdrowie taki pobyt nad morzem, który jest połączony z rehabilitacją. Liczyłam też, że pozna nowych ludzi, ponieważ mama to raczej za dużo znajomych nie miała. Wszystko załatwiłam, opłaciłam i obiecałam mamie, że zawiozę ją do punktu zbiórki. Wszyscy wczasowicze jechali autokarem, który zbierał ludzi z dworca autobusowego. Mama miała do niego dość daleko i nie chciałam, ażeby z ciężkim bagażem sama jeździła po mieście. Jestem przekonana, że rehabilitacja będzie skuteczna i mama wróci z wczasów zadowolona.

Wczasy rehabilitacyjne trwały dwa tygodnie i moja mama w tym czasie miała mnóstwo zabiegów. Wróciła w lepszym nastroju i bardzo była mi wdzięczna za opłacenie tego wyjazdu. Obiecałam jej, że co roku będę jej sponsorowała takie wczasy, ponieważ zdecydowanie na to zasłużyła.