Zbędne kilogramy po ciąży

W czasie tych wyjątkowych dziewięciu miesięcy w ciągu życia kobiety, zachodzi wiele zanim w środku i na zewnątrz. Kobiety w trakcie ciąży muszą się zdrowo odżywiać i dbać o większą ilość kalorii z uwagi na rozwijający się płód. W ciąży nie można uniknąć przyrostu dodatkowych kilogramów, które rozkładają się na dziecko, łożysko, czy zwiększoną ilość krwi. 

Jak pozbyć się nadmiaru tłuszczu po ciąży?   

jak schudnąć po ciążyKażda kobieta chce po ciąży wyglądać tak samo jak przed nią, jednak jest to mało prawdopodobne i udaje się to niewielu z nas. Najczęściej pozostają nam nadprogramowe kilogramy na udach, pośladkach, brzuchu i plecach. W trakcie karmienia, organizm kobiety jest nastawiony na intensywne spalanie tłuszczu, sporo wagi zrzucimy w ciągu pierwszych miesięcy po porodzie kiedy większość kobiet jeszcze karmi piersią. Potem będzie trudniej, bo metabolizm spowalnia i trudniej zrzucić wagę. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jak schudnąć po ciąży? Dzięki zdrowej i niskokaloryczne diecie połączonej z regularnymi ćwiczeniami, powrót do wymarzonej sylwetki jest możliwy. Najważniejsze, aby wyeliminować z diety słodycze, tłuste i bardzo kaloryczne potrawy, które mają w sobie mało wartości odżywczych. Do jadłospisu musimy wprowadzić dużo warzyw, szczególnie zielonych, oraz każdego dnia zjeść choć jeden, cały owoc. Ważna jest właściwa ilość dostarczonego białka pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Nasz dzienny jadłospis nie powinien przekraczać tysiąca pięciuset kalorii, gdyż musimy się nastawić na ich spalanie, a nie gromadzenie. Samo jedzenie nie wystarczy, bo trzeba spalić tłuszcz fizycznie i wzmocnić mięśnie. Najlepsze efekty osiągniemy jeżeli będziemy ćwiczyć przynajmniej cztery razy w tygodniu po minimum trzydzieści minut. Powinien to być umiarkowany trening, podczas którego zdążymy się spocić. W między czasie powinniśmy uprawiać jakiś sport. Doskonale się sprawdza jazda na rowerze, albo basen. 

Zdecydowanie łatwiej utrzymać szczupłą sylwetkę niż do niej powrócić po ciąży, która znacznie nadwyręża nasze ciało. Ćwiczenia najlepiej zacząć zaraz po połogu, a dietę ograniczyć pod względem kaloryczności dopiero po zakończonym karmieniu piersią. Statystycznie największe szanse na schudnięcie po ciąży mamy w pierwszym roku po porodzie.