Zrobiłam kompozycje kwiatową z werbeną

Przed swoim domem miałam bardzo duży trawnik. Na co dzień, kiedy pracowałam nie miałam zupełnie czasu zajmować się zielenią przed domem, dlatego po prostu posiałam tam trawę i kosiłam dwa razy w miesiącu. Teraz jednak, gdy przeszłam już na emeryturę, doszłam do wniosku, że to najlepszy czas na to, aby przed domem zrobić sobie piękny ogród. Już od wielu lat marzyłam o tym, żeby posadzić tutaj kolorowe kwiaty i od wiosny, aż do jesieni cieszyć się tym, jak pięknie kwitną.

Wybrałam elegancką kompozycję kwiatową z werbeną

werbena kompozycje kwiatoweJak postanowiłam, tak też zrobiłam. Od razu powiem, że moim ulubionym kwiatem jest werbena Kompozycje kwiatowe z tą rośliną wyglądają naprawdę niesamowicie. Najbardziej podoba mi się w tych kwiatach to, że kwitną nawet przez pół roku. W zasadzie od wczesnej wiosny, gdy tylko ustąpią mrozy, aż do końca lata można się cieszyć pięknymi kwiatami werbeny. Jest to roślina, która posiada wielokolorowe kwiaty o różnych odcieniach, co bardzo mi się spodobało. Można ją z powodzeniem sadzić w otoczeniu innych roślin kwitnących, nie jest zbyt wymagająca jeśli chodzi o warunki glebowe. Warto jedynie pamiętać o tym, żeby posadzić ją na nasłonecznionym stanowisku. Latem do werbeny zlatuje się bardzo dużo pszczół oraz motyli, co uznałam za jej niewątpliwą zaletą. Przygotowanie kompozycji kwiatowej z werbeny nie było więc niczym trudnym. Moja sąsiadka zwróciła mi także uwagę na fakt, że kwiaty te pięknie wyglądają również posadzone na oddzielnych rabatach, bez towarzystwa innych roślin obok. Przyznałam jej rację, jednak uznałam, że najlepiej będzie jak posadzę werbenę obok roślin z rodziny bylin. Będą kwitły one w podobnym czasie, co z pewnością doda uroku całemu ogródkowi przed moim domem. Już wkrótce przekonałam się, że to była naprawdę bardzo dobra decyzja. W tym roku mój ogród wyglądał naprawdę niesamowicie.

Przyznam szczerze, że kompozycje kwiatowe z werbeną wyglądały pięknie. Sama nie spodziewałam się tak dobrego efektu i byłam dumna z siebie, że udało mi się je zaprojektować. W przyszłym roku również chcę posadzić przed moim domem werbenę, ponieważ jest to piękny i mało wymagający kwiat. Dodatkowym plusem jest to, że można robić również kompozycje kwiatowe ze ściętych kwiatów werbeny, które bardzo długo trzymają się w wazonie.