Czy używanie precyzyjnych strugarek się opłaca

 

Być może strugarka nie jest najbardziej wszechstronnym narzędziem w twoim arsenale. W rzeczywistości robi tylko jedno: struga rzeczy do stałej grubości, jak sugeruje nazwa. Zdecydowanie nie jest to narzędzie, które chcesz kupić przed złożoną piłą ukośną, a nawet piłą stołową. Ale kiedy nauczysz się, jak to zrobić, lub weźmiesz go do garażu i piwnicy, będziesz się zastanawiać: „Jak sobie poradziłem bez tego?”

Strugarki 4 stronne odznaczają się precyzją

precyzyjne strugarki 4 stronnePrzeczytaj dowolny podręcznik lub czasopismo poświęcone obróbce drewna, a będzie ono wychwalać zalety strugarki jako sposób na zagęszczenie surowca drzewnego, dzięki czemu ma on równą wysokość na całej swojej długości. Strugarka wymaga grubej deski i sprawia, że jest cieńsza. Aby użyć strugarki, deska powinna mieć już jedną płaską stronę. Ta gładka strona opada na dół, a strugarka odcina plastry od górnej (nie wygładzonej) strony. Zauważ, że nie spłaszcza on kolby ani nie usuwa naturalnego wypaczenia lub skręcenia na całej jej długości – takie jest zadanie łączenia. Oznacza to dwie rzeczy: że stała grubość pozwala na uzyskanie idealnie dopasowanych, szczelnych połączeń w całym projekcie i że możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując tańsze drewno surowe i stosując precyzyjne strugarki 4 stronne w domu (zamiast płacić za tartak aby wykonać tę pracę za Ciebie). Brzmi to dobrze dla stolarzy budujących niestandardowe meble lub wykonujących drobne detale, ale co to oznacza dla przeciętnego weekendowego człowieka zainteresowanego nauką robienia rzeczy samodzielnie? Oczywiście mnóstwo. Ponieważ świeże drewno staje się coraz droższe, znalezienie starego drewna ze stodół, pokładów, płotów i domów mieszkalnych stało się jeszcze popularniejszą opcją w ciągu ostatnich kilku lat. Wnętrze i zużyta powierzchnia odzyskanego drewna nie mają sobie równych, a po usunięciu metalowych elementów mocujących strugarka jest dobrym sposobem na przywrócenie drewna do użytku.

Jeśli chcesz zrobić coś za pomocą sklejonego panelu, takiego jak blaty, deski do krojenia, rzeźbienie lub projekty hobbystyczne, bez względu na to, jak ostrożny jesteś, połączenia nigdy nie są idealnie płaskie z całym tym mokrym klejem. Strugarka wykonuje szybką pracę na płaskich powierzchniach, oszczędzając godziny szlifowania.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Przemysł