Czy warto zlecić pranie tapicerki meblowej?

Piękne meble pokryte materiałem to bardzo funkcjonalna ozdoba pomieszczeń w każdym domu. Skórzane kanapy lub obite materiałem fotele kupujemy po to, żeby umeblować swój salon czy pokój gościnny. Na kanapie lub fotelu można też odpocząć w razie konieczności. Materiałowe meble można łatwo zabrudzić. Ich praniem zajmują się firmy sprzątające oraz mobilne pralnie. Czy opłaci się skorzystać z takiej usługi? Raz na jakiś czas jak najbardziej tak.

Koszt wyprania mebli tapicerowanych

skuteczne pranie tapicerki - WrocławFirmy oferujące czyszczenie tapicerki meblowej mają bardzo różne ceny. Im większe miasto tym wyższe ceny – wygląda to dokładnie tak samo jak w każdej innej branży. Natomiast cena dotyczy zazwyczaj jednego metra bieżącego wypranej tapicerki. Jeśli kanapa ma trzy metry długości to będą to również trzy metry bieżące. W zależności od miasta ceny te kształtują się na poziomie od czterdziestu do nawet stu złotych za taki metr bieżący. Przy czym nawet w tej najniższej cenie można znaleźć firmę oferującą naprawdę skuteczne pranie tapicerki – Wrocław jest przykładem miasta, w którym ceny tych usług są najbardziej zróżnicowane. We Wrocławiu można znaleźć firmy, które piorą tapicerkę za pięćdziesiąt złotych od metra, ale można też znaleźć taką za sto złotych. Jeśli chodzi o samą realizację takiej usługi to ma ona miejsce oczywiście w domu klienta. Nikt przecież nie zawiezie kanapy do prania, bo trzeba by mieć w tym celu samochód dostawczy albo wynająć firmę przeprowadzkową. Dlatego niektóre firmy liczą sobie również opłatę za dojazd do klienta. Jest tak najczęściej wtedy, gdy klient mieszka gdzieś daleko od siedziby takiej firmy. Opłata za dojazd zależy od liczby kilometrów, które trzeba pokonać docierając do miejsca wykonania zlecenia. Można realnie napisać, że pranie mebli tapicerowanych nie jest drogie, bo można znaleźć firmę w naprawdę dobrej cenie.

Nowoczesne salony, pokoje gościnne czy ostatnio nawet ogrody umeblowane są z wykorzystaniem mebli tapicerowanych. Na pewno wyglądają one rewelacyjnie, ale ich pranie najlepiej zlecić specjalistom. Wystarczy zamówić do domu firmę piorącą tapicerkę. Pracownicy przyjadą na miejsce i wypiorą każdy rodzaj mebli tapicerowanych. Za takie pranie trzeba zapłacić cenę zależną od ilości metrów bieżących pranego mebla.