Czym różni się plaster pooperacyjny od tradycyjnego opatrunku?

 

Operacja wiąże się z dość dużą ingerencją w nasz organizm, a konieczne do przeprowadzenia takiego zabiegu przerwanie ciągłości skóry powoduje dodatkowy ból i dyskomfort. Aby odpowiednio zabezpieczyć ranę przed bakteriami i innymi czynnikami zewnętrznymi oraz zapewnić jak najlepsze warunki, dzięki którym gojenie będzie szybsze, konieczne jest stosowanie specjalnych opatrunków.

Funkcje plastrów pooperacyjnych

plastry pooperacyjneCelem przeprowadzenia operacji jest oczywiście poprawa stanu zdrowia, jednak konieczność ingerencji w tkanki organizmu wiąże się z wydłużonym okresem rekonwalescencji i towarzyszącym mu dyskomfortem, a nawet bólem. Aby przyspieszyć gojenie ran, których wykonanie było konieczne do prawidłowego przeprowadzenia zabiegu, powinno się stosować wysokiej jakości plastry pooperacyjne, dedykowane specjalnie na rany powstałe przy użyciu skalpela. Tego typu opatrunki nie tylko zabezpieczają dane miejsce przed kontaktem z bakteriami czy innymi drobnoustrojami, ale także wpływają na znaczne skrócenie czasu gojenia dzięki zapewnieniu optymalnych warunków wokół rany. Odpowiednie odprowadzenie wydzieliny oraz zapewnienie suchości oraz dostępu do tlenu to właśnie funkcje tego typu opatrunków. Dzięki specjalnej technologii plaster nie przykleja się do gojącego miejsca, nie powodując przy tym ponownego uszkodzenia naskórka przy próbie zmiany opatrunku. Hipoalergiczny, delikatny dla skóry, a jednocześnie skuteczny klej gwarantuje dobrą jakość użytkowania i niweluje ryzyko wystąpienia alergii skóry, które byłyby dodatkowym obciążeniem dla organizmu powracającego do zdrowia. Bardzo ważny jest tutaj materiał, z którego zostały wykonane dane plastry. Musi on zapewniać odpowiedni dopływ świeżego powietrza do rany, co również przekłada się na tempo gojenia się opatrywanego miejsca. O sterylności i jałowości produktu chyba nawet nie trzeba wspominać, gdyż jest to rzecz oczywista.

Odpowiednie zabezpieczenie ran ma kluczowe znaczenie, wpływające na czas konieczny do ich zagojenia. Zwłaszcza rany pooperacyjne wymagają specjalnej pielęgnacji oraz ochrony. Plastry przeznaczone do zabezpieczania tego typu miejsc nie tylko osłaniają uszkodzoną skórę przed czynnikami zewnętrznymi, ale także zapewniają optymalne warunki do szybszego gojenia się.