Dobrze dopasowana bielizna damska

Dostosowanie odpowiedniej dla siebie bielizny jest bardzo ważne, gdyż komfort jej noszenia wpływa na to, jak czujemy się przez cały dzień. Niezależnie od tego jaki typ bielizny preferujemy, najważniejsze jest to, aby była idealnie na nas skrojona, gdyż to dodaje pewności siebie i wygody. 

Jak dobrze dobrać rozmiar bielizny? 

bielizna damska kompletyPodstawowy komplet bielizny dla kobiety składa się z majtek i biustonosza. Rozmiary majtek z reguły są dopasowane do ogólnych rozmiarów ubrań kobiecych – XS, S, M, czy L. Tak jak w tym zakresie dobór właściwego rozmiaru nie powinien być trudnością, tak inaczej sprawa wygląda w przypadku biustonosza. Bardzo często w sklepach internetowych możemy natknąć się na hasła takie jak np.: „bielizna damska komplety w rozmiarze M” Jeśli właśnie to M jest naszym standardowym rozmiarem, to i tak nie powinno się zakupować tego typu kompletów, jeśli nie możemy dostosować osobno rozmiaru stanika i majtek. Niewiele kobiet cieszy się taką proporcjonalnością, że jest „emką” w każdej szerokości swojego ciała. Z tego względu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wymiary biustonoszy – zwłaszcza obwodu pod biustem, wielkości miseczki i długości ramiączek. Te ostatnie z reguły są regulowane, ale jeśli nie są to koniecznie należy zmierzyć, jaka ich długość byłaby dla nas najwygodniejsza. Obwód pod biustem zawsze mierzymy na stojąco i na wydechu, a uzyskaną liczbę zaokrąglamy – jeśli wyszło nam 72 cm, to zaokrąglamy do 75, gdyż takie wymiary podają producenci. Wszystkie pomiary wpasowujemy w tabelę rozmiarów w wybranym sklepie i wówczas otrzymamy idealny dla nas rozmiar. 

Wybór idealnie dopasowanego biustonosza jest trudny, gdyż składa się z wielu pomiarów, a jakiekolwiek niedopasowanie wpłynie na odczucie komfortu przez cały dzień. Jeśli klasyczne pomiary są dla nas trudnością, warto skierować się do specjalistki w tym zakresie – brafitterki – która pomoże nam dopasować idealny biustonosz.