Dwuosiowy rozrzutnik to dobry wybór

Postęp techniczny jest obecny niemal w każdej dziedzinie życia. Użycie nowoczesnych technologii nie ominęło również branży rolniczej. Obecnie rolnictwo zrywa z przestarzałym, nieefektywnym sprzętem zastępując go coraz ciekawszymi rozwiązaniami. Pole do popisu jest duże – w rolnictwie wykorzystuje się przecież ogromną liczbę maszyn. Jednym z najpopularniejszych urządzeń są rozrzutniki obornika. Obecnie na rynku istnieje wiele modeli wykorzystujących różne rozwiązania techniczne. Dużą popularnością cieszą się rozrzutniki dwuosiowe.

Uniwersalne rozrzutniki, czyli jakie?

uniwersalny rozrzutnik do obornika dwuosiowyRozrzutniki dwuosiowe, czyli tzw. tandemy, mają klasyczną, sprawdzoną konstrukcję. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Zastosowanie dwuosiowego podwozia ma wiele zalet. Chyba największą z nich jest niewielka cena takich maszyn. Konstrukcja dwuosiowa jest stosunkowo prosta, jej wykonanie nie jest więc kosztowne. Tego typu rozrzutniki nie należą do drogich – na zakup takiej maszyny można sobie pozwolić bez nadmiernego obciążenia budżetu. Mimo niewielkiej ceny, takie rozrzutniki bardzo sprawnie spełniają swoje zadanie. Zastosowanie odpowiedniego mechanizmu rozrzucającego zapewni uniwersalne zastosowanie takiego rozrzutnika. Dobry adapter poradzi sobie zarówno z obornikiem, wapnem jak i torfem. Rozrzutniki dwuosiowe dobrze sprawdzą się również w transporcie. Bardziej wymagający użytkownicy mogą zwrócić swoją uwagę ku rozrzutnikom dwuosiowym z osią skrętną – takie maszyny są bardziej zwrotne, często mają możliwość przerobienia maszyny na np. przyczepę. Należy jednak pamiętać, że taka konstrukcja oznacza wyższą cenę. Czy da się więc znaleźć uniwersalny rozrzutnik do obornika dwuosiowy? Oczywiście. Należy tylko zwrócić uwagę na konstrukcję konkretnej maszyny i możliwości jej przerobienia, adapter i odpowiednią wielkość.

Zakup maszyny rolniczej to odpowiedzialne zadanie wymagające czasu. Należy pamiętać, że tego typu zakup pochłonie stosunkowo dużą sumę, a urządzenie ma być inwestycją na wiele lat. Właśnie dlatego warto rozważyć wszystkie zalety i wady konkretnej konstrukcji. Dwuosiowe rozrzutniki to dobre, uniwersalne rozwiązanie, które spełni oczekiwania większości rolników. Dobrze wybrany rozrzutnik z pewnością będzie efektywnie spełniał swoje zadanie przez długi czas.