Ekologiczne domowa oczyszczalnia

 

Podczas budowy domu, przychodzi czas, gdy musimy zastanowić się nad tematem ścieków, które w najbliższym czasie będą przez nas produkowane, tak samo, jak w każdym innym gospodarstwie domowym. Jednak musimy zdecydować się jaki rodzaj odprowadzania nieczystości wybieramy, a jak wiadomo, na rynku wyróżniamy ich kilka.

Wygodna przydomowa oczyszczalnia ścieków

domowa oczyszczalnia ściekówGdy mieszkamy w miejscu, gdzie nie została jeszcze zamontowana sieć kanalizacyjna, musimy wyposażyć swoje podwórko w tradycyjne szambo lub przydomową oczyszczalnię. Z wymienionych dwóch wariantów, druga opcja w ostatnim czasie stała się bardzo popularna i zyskuje coraz to więcej zwolenników. Podczas instalacji domowa oczyszczalnia ścieków musi być dopasowana indywidualnie do każdego domu, najlepiej przez doświadczoną firmę w tej branży. W zależności od liczby mieszkańców, ilości ścieków, rodzaju obiektu oraz gruntu, na tej podstawie wybrany zostanie dla nas model oczyszczalni. Urządzenie to jest przyjazne dla środowiska naturalnego i pozwala nam zaoszczędzić. Obecnie znajdziemy wiele firm, które z chęcią zajmą się wykonaniem usługi, a m.in. doborem technologii, montażem oraz niezbędnymi procedurami związanymi z domową oczyszczalnią. Ważne jest również sprawdzenie terenu, gdzie ma się znajdywać oczyszczalnia, powierzchnia więc powinna być obszerna i płaska o niskim poziomie wód gruntowych oraz dobrze przepuszczalnym gruntem. Co ciekawe na oczyszczalnie, które nie produkują więcej, niż 7,5 m3 ścieków na dobę nie musimy starać się o pozwolenie na budowę, ponieważ wystarczy tylko zgłoszenie. Koszt przydomowej oczyszczali będzie adekwatny do rodzaju wybranej technologii, która może być oczyszczalnią z drenażem rozsączającym, jak również taką, w której wykorzystany będzie bioreaktor lub złoże biologiczne. W przypadku gdy z biegiem czasu w miejscu, gdzie mieszkamy, zostanie stworzona kanalizacja, w żadnym wypadku nie będziemy zmuszeni się do niej przyłączać.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są dużo tańszym w użytkowaniu, świetnym zamiennikiem dla stosowanych od dawna szamb oraz drogiego wywozu ścieków specjalistycznymi wozami. Często też zdarza się, że na budowę oczyszczalni mamy możliwość ubiegania się o dotację. Z racji sporego zainteresowania oczyszczalnią domową, producenci oferują coraz to lepsze urządzenia z wykorzystaniem wysokiej jakości materiału.