Ekologiczne szamba betonowe

Na terenach wiejskich i podmiejskich prywatne, przydomowe szamba to popularne rozwiązanie. Utrzymywanie szamba ogranicza się do zadzwonienia po firmę zajmującą się ich opróżnianiem oraz kontrolą poziomu ścieków i nieczystości wewnątrz zbiornika betonowego. Pojemność zbiorników zależy od ich rozmiaru, a od rozmiaru zależą z kolei ceny.

Szamba na wsi

szamba betonoweKonkurencją szamb są przydomowe oczyszczalnie ścieków. Szamba betonowe to jednak tańsze rozwiązanie, a w Polsce znajduje się wiele firm proponujących nie tylko produkcję, ale również montaż i ewentualny transport. Firmy bardzo często współpracują z firmami transportowymi i hydraulicznymi, dzięki czemu klienci nie mają już praktycznie nic więcej do załatwienia. Wyjątkiem są pozwolenia na umieszczenie szamba na posesji – to zadanie jest obowiązkiem klienta. Betonowe szamba mogą być jednokomorowe lub dwukomorowe, a ich wielkość należy dobrać do swoich potrzeb. Im większe gospodarstwo i ilość domowników, tym większe szambo będzie nam potrzebne. Beton wykorzystywany do produkcji zbiorników jest wytrzymały i potrafi przetrwać transport nawet do dalekich zakątków kraju, ponieważ firmy zajmujące się sprzedażą szamb z reguły nie ograniczają się do działania tylko w jednym regionie, ale współpracują z klientami na terenie całej Polski. Klienci mają więc z czego wybierać i nie muszą się ograniczać.

Betonowe szamba to niezastąpione rozwiązanie dla mieszkańców wsi. Zbierane przez dłuższy czas nieczystości muszą być regularnie oczyszczane i opróżniane, ale nie musi się to odbywać często. Wystarczy, że wezwiemy szambiarkę raz na kilka miesięcy. Szambo jest jednak niezawodne i spełnia oczekiwania klientów, pod względem stosunku jakości do ceny. Pojemniki betonowe mogą też być wykorzystywane nie tylko jako szambo, ale np. zbiornik na gnojówkę.