Gdzie w Kole kupię dom lub mieszkanie?

Mąż dostał intratną propozycje pracy w Kole. Nawet nie chciał słyszeć, że nie chce się przeprowadzać na drugi koniec kraju. Doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie sprzedać nasze dotychczasowe mieszkanie i kupić jakąś nieruchomość w Kole. Najlepiej blisko miejsca pracy męża, żeby nie musiał długo dojeżdżać. Najpierw jednak musieliśmy rozejrzeć się na rynku nieruchomości w tym mieście, żeby zobaczyć jakie mieszkanie lub dom opłaca się tam kupić.

Kupiliśmy dom w Kole

domy mieszkania działki - KołoPoszukiwania odpowiednich ofert sprzedaży domów i mieszkań w Kole rozpoczęliśmy od internetu. Któregoś wieczoru usiedliśmy do komputera i wpisaliśmy w wyszukiwarkę frazę: domy mieszkania działki – Koło, i zaczęliśmy przeglądać wyniki. Szybko zauważyliśmy, że w Kole jest obecnie bardzo dużo domów i mieszkań na sprzedaż. Zauważyliśmy, że domy jednorodzinne nie cieszą się zbytnią popularnością, dlatego ich ceny są bardzo niskie, wręcz przystępne. Doszliśmy do wniosku, że kupno domu będzie bardzo dobrą inwestycją także pod względem ekonomicznym. Jeszcze bardziej opłacalne było kupno działki budowlanej. Taką działkę można było za kilka lat odsprzedać z dużym zyskiem, ponieważ ceny nieruchomości szły teraz znacznie w górę i to był najlepszy moment na inwestycje w kupno domu lub działki. Zauważyliśmy kilka ciekawych domów, w których chcielibyśmy zamieszkać, ale zależało nam na czasie, a formalności związane z umową kupna – sprzedaży nieruchomości potrafią zająć nawet kilka tygodni. Dlatego w pierwszej kolejności znaleźliśmy bardzo dobre mieszkanie na wynajem w bloku, gdzie postanowiliśmy zamieszkać zanim nie sfinalizujemy transakcji kupna domu jednorodzinnego. Wybrane przez nas mieszkanie, było przeznaczone na najem okazjonalny lokalu. Podpisaliśmy z właścicielem mieszkania umowę na trzy miesiące, ponieważ wierzyliśmy, że do tego czasu załatwimy pozostałe formalności.

Jak się już wkrótce okazało, to była bardzo dobra decyzja. Finalnie zamieszkaliśmy w domu jednorodzinnym blisko samego centrum Koła. Nasz nowy dom znajdował się w cichej i spokojnej okolicy, blisko parków i natury. Dom położony był na dość dużej działce, dzięki czemu do domu przynależał bardzo ładny ogródek i dość duży taras. Byliśmy bardzo zadowoleni z domu, który kupiliśmy i w nim zamieszkaliśmy.