Jak dbać o narożnik?

 

Narożniki zyskały w ostatnich czasach bardzo dużą popularność. Sprawdzają się niemal wszędzie, niezależnie od tego, czy mieszka się w kawalerce, czy w domu jednorodzinnym, gdzie kuchnia otwarta jest na salon. Zazwyczaj znajdują się w takim miejscu, by cała rodzina mogła na nich odpoczywać i się relaksować z książką w ręku, czy też przy ulubionym filmie.

Odpowiednie preparaty do narożników

narożnik iceDzięki temu, że narożniki są tak funkcjonalne zyskały bardzo dużą popularność. Bez problemu mogą służyć w takim sam sposób jak kanapy. Jednak wiele modeli można rozkładać i używać ich jako dodatkowego łóżka. Normalne jest to, że meble z czasem się zużywają, bądź po prostu brudzą. Niekiedy zdarzy się na nie wylać herbatę, czy kawę. Co więcej, jeśli posiada się psa lub kota trzeba się nastawić na regularne czyszczenie. W sklepach branżowych zarówno stacjonarnych, jak i internetowych bez problemu można wyposażyć się w meble do całego domu. Znajdzie się w nich między innymi narożnik Ice. Przed kupnem dobrze sprawdzić, czy bez problemu można ściągnąć poszewkę, chociaż z poduszek, by dobrze ją wyprać. Resztę niestety trzeba czyścić ręcznie lub oddać mebel do firmy, która się tym zajmuje. Jednak wystarczy wyposażyć się w odpowiednie detergenty i dobrą szmatkę lub gąbkę, by usunąć konkretne zabrudzenia. Niektórzy decydują się również na typowo domowe sposoby, które stosowały ich mamy, czy babcie. W przypadku posiadania zwierząt na narożnik można nakładać koc lub specjalnie dla kota przykręcić do jego ścian drapaczki.

Dbanie o narożnik nie jest trudne, jednak trzeba nastawić się na to, że należy robić to regularnie. Wtedy będzie się dobrze prezentował. Co więcej, w ten sposób przedłuży się jego żywotność. Nie straci się również pieniędzy, które zazwyczaj płaci się firmom, które zajmują się czyszczeniem różnego rodzaju mebli.