Jak przyciąć drzewa?

Drzewa żeby prawidłowo rosły to muszą być przycinane. W przeciwnym razie będą za bardzo się rozkrzewiały, zamiast rosnąć w górę, mogą mieć nieestetyczny pokrój, jak również przycinanie wpływa na szybkość ich wzrostu. Przycinać drzewa można zarówno po to, by lepiej rosły, jak również niektóre drzewa i krzewy można modelować w sposób ozdobny. Czasem wykonuje się cięcia zdrowotne.

Fachowe i szybkie przycinanie drzew

przycinanie drzew bydgoszczAmatorzy ogrodnictwa mogą zająć się tym samodzielnie. W internecie i w czasopismach branżowych można znaleźć wiele przydatnych informacji na ten temat, a narzędzia można dostać w każdym sklepie z wyposażeniem do domu i ogrodu. Czasem przydaje się też pomoc specjalistów. Dla nich przycinanie drzew bydgoszcz to żaden problem. Pomoc przydaje się szczególnie wtedy, kiedy mamy do czynienia z bardzo dużymi drzewami i potrzebna jest piła spalinowa, jak i podnośnik koszowy, dzięki któremu można sięgnąć do najwyższych partii drzew. Podczas przycinania drzew warto jest się wcześniej zastanowić jaki efekt ma być osiągnięty i popatrzeć sobie z daleka jakie gałęzie najbardziej przeszkadzają i je oznaczyć do usunięcia. Do przycinania drzew wykorzystuje się sekatory i piły (ręczne i mechaniczne) różnej wielkości. Drobne gałązki można przycinać krótkim sekatorem lub nożycami ogrodniczymi. Grube pnie da się przeciąć tylko piłą mechaniczną. Warto przygotować także wcześniej teren, to znaczy usunąć wszystkie zbędne rzeczy z pola pracy, jak również zadbać o worki (mniejsze cięcie) lub kontener (większe cięcie) do którego będzie można wrzucać ucięte gałęzie. W przypadku cięcia zdrowotnego ucina się gałęzie poniżej zainfekowanej części. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby. Potem stosuje się maść ogrodniczą, która zabezpiecza gałąź po cięciu i zatrzymuje soki drzewa wewnątrz. Cięcie standardowe skupia się na usuwaniu niskich gałęzi, tak by drzewo miało pokrój do góry, a nie na boki. Niskie gałęzie przechylałyby drzewa, ponadto źle wyglądają.

Cięcie dekoracyjne daje możliwość formowania korony drzew w różne kształty. Stosuje się to przede wszystkim w parkach miejskich, przy hotelach, czy innych miejscach wypoczynkowych. Takie drzewa zwracają uwagę każdego, więc warto jest o nie zadbać. Dobra firma potrafi zająć się każdym drzewem.