Jaki rodzaj kreatyny wybrać?

Trening jest równie ważny jak dieta, ponieważ dieta bez treningu nie przyniesie nam zadowalających rezultatów, tak samo jak trening bez diety. Trenując intensywnie na siłowni, bardzo ciężko jest nam zapewnić odpowiednią ilość paliwa, w postaci jedzenia, dla naszego organizmu. Regularne podnoszenie dużych ciężarów wymaga dużej ilości spożywanych kalorii, ponieważ tylko w ten sposób możemy zwiększać ciężar. Nie wszystkie substancje jesteśmy wstanie zapewnić sobie ze zwykłego jedzenia, do tej grupy substancji należy między innymi kreatyna.

Rodzaje i zastosowanie kreatyny

kreatyna olimpKreatyna jest substancją, która jest zawarta w czerwonym mięsie. Jednak jeśli chcielibyśmy pokryć swoje zapotrzebowanie na kreatynę, to musielibyśmy spożywać dziennie około trzech kilogramów takiego mięsa. Może i jest to możliwe, ale bardzo trudne i nie zdrowe. Dużo lepszym sposobem jest dostarczanie kreatyny z zewnątrz w postaci odżywek. Dobrym wyborem jest kreatyna Olimp, ponieważ posiada ona dobry stosunek ceny do jakości. Firma Olimp jest na tyle długo na rynku, że jej produkty były już wielokrotnie przebadane przez różne laboratoria, więc mamy pewność, że skład produktu jest dokładnie taki, jak został opisany na jego opakowaniu. Mięśnie w dużej mierze składają się z wody, a kreatyna pomaga w ich nawodnieniu. Dzięki temu nasze mięśnie szybciej rosną, a także szybciej się regenerują. Dzięki temu możemy częściej i intensywniej trenować, co przełoży się na lepsze efekty. Zasadniczo wyróżniamy dwa rodzaje kreatyny, a mianowicie monohydrat i jabłczan kreatyny. Są to dwa najpopularniejsze rodzaje kreatyny, które stosowane są przez sportowców o różnym stopniu zaawansowania. Producent zaleca spożywanie pięciu gram kreatyny dziennie. Preparat możemy rozpuścić w wodzie, a następnie wypić.

Kreatynę wspomnianej firmy, możemy nabyć w lepszych sklepach stacjonarnych z odżywkami dla sportowców, a także przez internet. Za jedno opakowanie kreatyny o pojemności pięciuset gram kupimy za około sześćdziesiąt złotych. Takie jedno opakowanie wystarczy nam na około sto porcji, czyli na ponad trzy miesiące użytkowania. Do opakowania razem z kreatyną dostaniemy miarkę wyskalowaną w gramach, która umożliwia nam łatwe odmierzenie odpowiedniej ilości preparatu na jedną porcję.